معاون وزیر کشور در گفتگو با شهر فردا:
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد
مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ ها و دهیاری ها در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیرامون تدبیر مدیریت شهری در شرایط کنونی برای اداره شهرها و کاهش فشار حاصل از گرانی های اخیر بر روی مردم کلانشهرها به ویژه تهران، اظهار داشت: در مدیریت شهری تمام تلاش ما بر این است که راهکارهایی پیدا شود تا فشار حداقلی به مردم  به ویژه شهروندان کلانشهر تهران وارد شود . 

جمالی نژاد ادامه داد: تولید ثروت در شهرها به نحوی رغم بخورد که خدایی ناکرده اجحافی درحق مردم نشود کمااینکه در گذشته با تولید تراکم و فروش هوا ، کارهایی از این دست فشار مضاعفی به مردم وارد می شد. 

وی تصریح کرد: اما در حال حاضر خوشبختانه لایحه درآمدهای پایدار پس از ۳۷ سال تنظیم و به مجلس ارسال شده و درحال حاضر ۱۰ ماده از این لایحه به تصویب رسیده و ۱۲ ماده دیگر مانده که این هفته قرار است بررسی شود. 

معاون وزیر کشور تاکید کرد: در این قانون به نحوی عمل شده است که تبعیض بین مردم کم شود و فشار روی از قشر ضعیف کمتر شود و اگر هم قرار است عوارضی برای شهرها  دریافت شود طبقاتی این عوارض را پرداخت کنند که منفعت بیشتری می برند و تمکن مالی بیشتری دارند. 
 
گفتنی است در این لایحه علاوه بر تحکیم احکام قبلی و ساماندهی عوارض محلی، تامین منابع جدید درآمدی، شفاف سازی و نظام مند نمودن وضع عوارض توسط شوراهای اسلامی شهرها از مهمترین دستاورد تصویب کامل لایحه خواهد بود. 

همچنین تسهیل و اصلاح فرآیند پرداخت اعتبارات پیش بینی شده در قوانین مختلف و سیاست گذاری و نظارت بر هزینه کرد اعتبارات شهرداری‌ها نیز از دیگر نکات برجسته این لایحه است.