رئیس پلیس فتا استان مرکزی خبر داد
اخاذی از دختر جوان با تهدید انتشار تصاویر خصوصی وی
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ احسان آنقی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت خانمی مبنی بر اخاذی از وی در فضای مجازی توسط فردی ناشناس و تهدید به انتشار تصاویر و هتک هیثیت در شبکه های اجتماعی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد فرد کلاهبردار با تهدید شاکی به انتشار تصاویر شخصی اش در فضای مجازی اقدام به اخاذی ۱۰۰ میلیون ریالی از این خانم کرده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در ادامه تحقیقات پلیس، فرد کلاهبردار در یکی از استان های مرزی کشور شناسایی و با دستور مقام قضائی دستگیر و به اراک منتقل شد.

آنقی بیان داشت: متهم در بازجویی های پلیس اذعان کرد که مدتی پیش در یکی از شبکه های اجتماعی با شاکی رابطه دوستی داشته و از همان موقع تعدادی عکس و فیلم از وی تهیه کرده که بعد از بهم خوردن رابطه و عدم تمایل شاکی به ادامه رابطه دوستی، اقدام به تهدید و اخاذی از وی کرده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه فرد کلاهبردار در چندین مرحله ۱۰۰ میلیون ریال از شاکی اخاذی کرده بود، افزود: متهم با تکمیل تحقیقات پلیس برای برخورد قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

آنقی با اشاره به اینکه توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی جرم است گفت: در فضای مجازی توهین به افراد از شایع ترین جرایم بوده که مطابق قانون، دارای مجازات است و در صورت شکایت، پیگیری قضائی آن امکان پذیر خواهد بود.