کد خبر: ۹۹۹۸۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
معاون اول رییس جمهور در جلسه با مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور تاکید کرد؛
با دستور معاون اول رییس جمهور، کمیسیونی به ریاست وزیر راه و شهرسازی، سایر دستگاههای ذیربط، نمایندگان شهرداران کلانشهرهای کشور تشکیل و پیشنهادات شهرداران برای تامین اتوبوس، واگن و نوسازی تاکسی جهت طرح در هیات دولت برای تصمیم گیری نهایی جمع بندی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا خواجه نائینی معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد در این خصوص گفت: روز گذشته جلسه ای با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، وزیراقتصاد و معاونین سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی با مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور برگزار و موضوعات مرتبط با حمل و نقل عمومی و انتشار اوراق مشارکت مورد بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در دهه گذشته پیشرفت خوبی در توسعه حمل ونقل عمومی نداشته ایم گفت:
سهم 50 درصدی که در برنامه ششم توسعه کشور برای این موضوع در نظر گرفته شده محقق نشده است، لذا معاون اول رییس جمهور دستور تشکیل کمیسیون ویژه ای را دادند تا پیشنهادات و درخواستهای شهرداریهای کلانشهرها از جمله مشهد را جمع بندی و حداکثر ظرف یکماه برای تصمیم گیری نهایی به هیات دولت ارائه نمایند.
وی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در جلسه مشکل پذیرفتن سهم 50 درصدی دولت در انتشار اوراق مشارکت برای نوسازی بافت های فرسوده کلانشهرها بود.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد تصریح کرد: در لایحه بودجه 98 ابتدا 5000 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای حمل و نقل در نظر گرفته شد که با پیگیریهای انجام شده 3000 میلیارد تومان دیگر اضافه و در مجموع 8000 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی و بافت فرسوده در نظر گرفته شد، اما سازمان برنامه و بودجه سهم 50 درصدی دولت در انتشار اوراق مشارکت بافت فرسوده را هنوز تایید نکرده است.لذا صرفه اقتصادی انتشار اوراق مشارکت با مشکل مواجه شده و نظر مجلس در خصوص تسریع برای فعالیت در این بافتها تامین نخواهد شد.
وی اظهار کرد: در این خصوص نیز معاون اول رییس جمهور دستور داد جلساتی با حضور معاون سازمان برنامه و بودجه برگزار و راهکارهایی برای رفع این مشکل در نظر گرفته شود.
خواجه نائینی خاطرنشان کرد: جلسه مجمع شهرداران کلانشهرها نیز در روز پنج شنبه برگزار و موضوعات مختلفی از جمله بحث قانون مالیات بر ارزش افزوده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد افزود: در این جلسه اعلام شد که از 26 تغییر که شهرداریها خواستار اعمال در قانون مالیات بر ارزش افزوده شده اند 20 مورد در کمیسیون اقتصادی مجلس انجام و برای رای گیری به صحن فرستاده شده و 6 مورد دیگر باقی مانده که مقرر شد با نمایندگان مجلس در این خصوص رایزنی و مذاکره شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.