کد خبر: ۹۹۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
جانشین رئیس سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از عضویت رایگان ۵ هزار دانشجو در پایتخت با حمایت شهرداری در «بیدود» خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم این موضوع تا ابتدای مهر محقق شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،یوسف حجت، جانشین رئیس سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در ارتباط با برنامه‌های شهرداری در زمینه دوچرخه‌سواری اظهار داشت: مدیریت دوچرخه‌های «بیدود» کاملا در دست بخش خصوصی است و هر دوچرخه حدود ۲ میلیون تومان ارزش دارد و روزانه ۲۰ هزار تومان هزینه پشتیبانی آن می‌شود.

وی گفت:‌ امیدواریم دوچرخه‌های «بیدود» به سودآوری برسند و این بخش دچار ورشکستگی نشود، البته ۸‌ماه پیش که فعالیت این دوچرخه‌های اشتراکی در پایتخت آغاز شد، فقط روزانه ۲۰۰ نفر از آن استفاده می‌کردند و اکنون خوشبختانه این رقم به ۲ هزار مورد رسیده؛ یعنی ۱۰ برابر شده و این رشد در ۸‌ماه عدد کمی نیست و امیدواریم ادامه یابد.

حجت با اشاره به اینکه در کشوری همچون چین از یک دوچرخه اشتراکی روزانه ۱۰ بار استفاده می‌شود، گفت: امیدواریم در کشور ما نیز این موضوع محقق شود.

وی بیان داشت: ما به‌دنبال گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری در پایتخت به‌ویژه در میان قشر جوان و دانشجویان هستیم؛ بر همین اساس به‌زودی قراردادی با شرکت «بیدود» و دانشگاه‌ها خواهیم داشت تا دانشجویان بیشتر از دوچرخه‌های اشتراکی استفاده کنند.

وی در مورد جزئیات این قرارداد و خبر خوش برای دانشجویان، گفت: تلاش داریم که برای ۵ هزار دانشجو در ۵ دانشگاه محدوده مرکزی شهر تا ابتدای مهر عضویت رایگان در «بیدود» را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه این برنامه برای ۵ دانشگاه است و از هر دانشگاه هزار دانشجو درنظر گرفته شده است، گفت: بر همین اساس دیگر لازم نیست که دانشجویان ۱۵۹ هزار تومان جهت عضوشدن در بیدود را پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه دوچرخه‌سواری در همه سنین امکان‌پذیر نیست و دوچرخه‌های بیدود نیاز به همراه داشتن موبایل جهت استفاده از اپلیکیشن مربوطه دارند، خاطرنشان کرد: بر همین اساس درنظرگرفتن این تسهیلات برای دانش‌آموزان امکان‌پذیر نخواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.