کد خبر: ۹۹۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
شهردار منطقه 8 مشهد از اجرای طرح ممیزی املاک محدوده منطقه با هدف تکمیل شناسنامه املاک شهری و تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به شهروندان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی شیرازی با عنوان خبر بالا خاطرنشان کرد: مدیریت شهری برای برنامه‎ریزی و تصمیم‎گیری در حوزه مسائل شهری نیازمند اطلاعات دقیق و به هنگام از شهر است. ارایه خدمات وسیع و پیچیده، بدون داشتن اطلاعات جامع و به هنگام از محیط شهر امکان‎پذیر نخواهد بود.
وی ادامه داد: ممیـزی اراضـی یعنـی طبقه‎بندی و برداشت اطلاعـات از فضاهایی که به نحوی کاربری دارند. براساس قانون نوسازی و عمران شهری، شهرداری موظف است نسبت به تأمین نیازمندیهای شهری اعم از احداث، اصلاح و ‌توسعه معابر، ایجاد پارکها، پارکینگ‌ها (‌توقف‌گاه‌ها) و میدانها، حفظ و نگهداری پارکها و باغهای عمومی موجود، تأسیسات مورد نیاز ‌عمومی، نوسازی محلات و مراقبت در رشد متناسب و موزون شهر اقدام کند.
شیرازی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری موظف است زمینه های لازم را به منظور پاسخگویی به نیازهای مادی و معنوی و تامین رفاه عمومی شهرنشینان در راستای رشد و تعالی آنها فراهم آورد. به این منظور، مدیریت شهری قصد دارد نسبت به بروزرسانی ممیزی املاک و اصناف در منطقه 8 شهر اقدام کند.
وی ادامه داد: این ممیزی که با همکاری و همراهی کلیه شهرنشینان (طبق تبصره 3 ماده 4 قانون نوسازی) صورت میگیرد، زمینه توسعه و عمران منطقه 8 و تامین نیازمندیهای عمومی منطقه در نوسازی محلات شهر را فراهم میآورد.
شهردار منطقه 8 مشهد افزود: در این ممیزی، اطلاعات وضع موجود مطابق با فرمهای طراحی شده، با مراجعه حضوری ممیزان در محل املاک و اصناف تکمیل شده و سپس با ورود اطلاعات در سامانه ممیزی، بستر بانک اطلاعات مکان مرجع شهر را ایجاد میکند.
به گفته وی در نهایت، اطلاعات گردآوری شده که با سوابق بایگانی موجود در شهرداری ترکیب شده است، در قالب فیشهای ممیزی به منظور کنترل و تایید نهایی به درب منازل و واحدهای صنفی ارسال خواهد شد.
شیرازی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای ایجاد بانک اطلاعاتی منظم، با اجرای ممیزی، کاهش هزینه‌های مربوط به طرح‌های مختلف شهری و افزایش راندمان و بهره‎وری طرح‌های مذکور و همچنین افزایش سطح رفاه و مشارکت شهروندان خواهد بود.
وی گفت: امکان تحلیل املاک و ابنیه از نظر نوع ساختمان، سازه و قدمت آن، تحلیل مکان - مبنا از سرانه‌های فضای سبز، فرهنگی، تفریحی و ورزشی در شهر؛ تسهیل در دستیابی به اطلاعات و محاسبات عوارض نوسازی و صنفی؛ ایجاد بستر مناسب در تسریع و آسان سازی امور شهرداری، امکان ارایه خدمات جغرافیایی مربوط به سیستم یکپارچه سازی و نوسازی از مهم‌ترین مزایای طرح ممیزی املاک است.
گفتنی است؛ پروژه ممیزی املاک و اصناف منطفه 8 مشهد، به کارفرمایی معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد و توسط موسسه تحقیقات آموزش شهرداریها انجام می‌پذیرد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.