کد خبر: ۹۹۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
نماینده تفرش و آشتیان در گفتگو با شهرفردا
نماینده مردم آشتیان و تفرش گفت : تخریب کوه میراب به بهانه توسعه و اشتغال به اطلاع اداره صنعت و معدن این استان رسیده و انتظار می رود اقدامی که با نارضایتی مردم و بی اعتنایی محیط زیست آغاز شده متوقف شود.
به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کوه میراب در شمال شرقی گرکان که از توابع شهرستان آشتیان به شمار رفته و در شماره رشته کوه های مرکزی ایران قرار دارد با وجود آنکه قدمتی چند هزار ساله در نوشتار مشاهیر بزرگی نظیر میرزامحمود مستوفی ،وزیر تهران در زمان قاجار و شمس العلما مولف ابداع البدایع و همچنین عبدالله مستوفی نویسنده و مترجم و دکتر محمد قریب پدر طب کودکان دارد، اما طی ماه های گذشته توسط عده ای مورد تخریب قرار گرفته است.

 گزارش های رسیده به دفتر تحریریه شهر فردا نشان می دهد که عده ای در بی اعتنائی سازمان محیط زیست به دنبال بهره برداری از معادن سنگ این کوه زیبا بوده و با وجود انتقادهای صورت گرفته هنوز عملیات تخریب این کوه متوقف نشده است.

مجلس منتظر جلوگیری از تخریب کوه میراب آشتیان است

 محمدحسینی نماینده مردم تفرش آشتیان و فراهان در استان مرکزی در گفتگو با خبرنگارپایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به تخریب کوه میراب در استان مرکزی می گوید :نگرانی و اعتراضاتی برای کوه میراب گرکان توسط مردم و آشتیان به دفتر اینجانب ارسال شده که در دیداری که با رئیس اداره کل صنعت معدن و تجارت استان داشته ام آن را به وی منتقل کردم.

وی ب خاطر نشان می کند: تخریب و کوه میراب در شهرستان گرکان که گفته می‌شود برای راه اندازی شرکت سیمان سازی در مورد تخریب قرار گرفته اقدامی خلاف اهداف محیط زیستی محسوب می‌شود، که با انتقادات زیاد و نارضایتی مردم بومی روبه‌رو شده و باید به گونه‌ای مدیریت شود که اگر قرار است یک فعالیت یا اشتغال زایی در آن منطقه صورت گیرد منابع زیست محیطی استان تخریب نشود.

 این نماینده مجلس تاکید می‌کند :فعالیت‌های عمرانی نظیرراه سازی، معدن کاوی نسبت به خطوط انتقال نیرو و ساخت و سازی که بدون ارزیابی زیست محیطی و با عناوین توسعه و اشتغال زایی صورت می‌گیرد هم اکنون به عنوان دومین عامل تهدیدکننده تخریب کوه ها پس از چرای دام  به شمار می رود که باید با دقت نظر مسئولین استانی و ملی به آن توجه شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

از افزایش قدرت خرید تا تضمین تامین کالاها/ آیا قدرت خرید مردم افزایش یافته؟

با اینکه بناست از دو ماه دیگر کالابرگ الکترونیکی وارد چرخه حمایت از مردم شود، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که همین یارانه نیز توانسته قدرت خرید مردم را افزایش دهد.
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
پربازدیدترین ها