کد خبر: ۹۹۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
از ابتدای امسال تاکنون انجام شد؛
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۹ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در حاشیه جاده های استان تخریب و جمع آوری شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهرداد جهانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ۶۹ مورد حکم قضایی اخذ شده، ۴۹ مورد مرتبط با نصب تابلوی غیرمجاز و ۲۰ مورد ساخت و ساز بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: از موارد فوق ۳۶ مورد در محور کرج - چالوس، ۱۹ مورد در حریم راه های شهرستان نظرآباد، هفت مورد در حاشیه راه های شهرستان کرج، چهار مورد در شهرستان اشتهارد و سه مورد در حوزه استحفاظی شهرستان ساوجبلاغ  بوده که تخریب و جمع آوری شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز تاکید کرد: هر گونه تجاوز به حریم راه ها اعم از ساخت و ساز ابنیه و یا نصب تابلو بدون اخذ مجوزهای لازم و رعایت ضوابط ایمنی خلاف قانون است.

جهانی افزود: ساخت و ساز مستحدثات و نصب تابلو در حاشیه جاده ها دارای ضابطه و قوانین خاصی است که بر حسب آن مکانیابی صحیح انجام و احداث سازه و نصب تابلو به گونه ای انجام می شود  که از لحاظ ایمنی خطری برای رانندگان نداشته باشد.

وی ضمن تقدیر از همراهی نهادهای قضائی و انتظامی استان برای برخورد مجدانه با متجاوزان به حریم راه ها، گفت: بدون شک برخورد با متجاوزان به حریم راه ها بدون مساعدت و همکاری نهادهای قضائی و انتظامی استان مقدور نیست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز با تاکید بر این که رعایت نکات ایمنی در جاده ها به لحاظ فراهم کردن شرایط سفر ایمن و مناسب برای مسافران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، افزود: هر واحد تولیدی و یا صنفی که بخواهد در حاشیه راه ها اقدام به احداث سازه و یا نصب تابلو کند باید درخواست خود را به اداره راهداری و حمل و نقل جاد ه ای شهرستان مربوطه ارائه کند تا پس از بررسی کارشناسی و رعایت ضوابط تعیین شده و اصول ایمنی، در صورت  نبود موانع، مجوز لازم برای متقاضی صادر شود.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، راهداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

زنان نظامی در آناتولی مرکزی ترکیه زیر نظر مربیان مجرب آموزش می بینند.
برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

در مسابقه عکاسی آب و هوا ۲۰۱۹ که در انگلستان برگزار شد، دو عکاس از ایران موفق شدند به بخش نهایی راه پیدا کنند. عکس علی باقری مقام دوم را در بخشِ عکاسان زیر ۱۷‌سال کسب کرد و عکس محمد مهیمنی که سیل آق قلا را به تصویر کشیده بود به فهرست چند تصویر برگزیده در بخش پایانی مسابقه راه پیدا کرد.