کد خبر: ۹۹۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان برای ادامه فاز اول خط دو قطار شهری تبریز خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدباقر نوبخت با بازدید از پروژه قطار شهری تبریز در جریان مشکلات این طرح قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: با توجه به بازدیدی که در سفر قبل و امروز از ایستگاه های در حال ساخت قطار شهری داشتیم، این طرح ها به نحو شایسته ای پیش رفته است.

وی ادامه داد: امسال همزمان با دهه فجر شاهد افتتاح خط اول قطار شهری خواهیم بود و برای فاز اول خط دوم نیز به میزان ۱۰ کیلومتر به توافق رسیده ایم.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره ای به نحوه تامین مالی پروژه قطار شهری گفت: ۵۰ درصد از این بودجه را دولت باید پرداخت کند که تاکنون اقدام به پرداخت هزار میلیارد تومان اقدام کرده ایم.

وی افزود: البته انتظار می رود که برای فاز اول خط دوم ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر به صورت علی الحساب در اختیار استان قرار داده شود که قول تامین این مبلغ را به استان می دهیم.

نوبخت ادامه داد: مردم تبریز شایستگی استفاده از این خط مترو را دارند که امیدواریم هر چه سریع تر افتتاح آن به وقوع بپیوندد.

وی در خصوص فاز سوم قطار شهری نیز گفت: برای فاز سوم متناسب با عملیاتی که آماده شده، به پشتیبانی مالی می پردازیم.

نوبخت با اشاره ای به اختصاص ردیف بودجه مستقل برای خط سوم نیز گفت: در بودجه سال ۹۹ یک ردیف بودجه مستقل برای خط سوم باز خواهیم کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

یک کارشناس اقتصادی گفت : با وجود آنکه استفاده از بیت کوین در شرایط تحریمی می تواند راهگشا باشد ، با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با زبان انگلیسی و بلاکچین امکان کلاهبرداری و فرارهای مالیاتی باید با تصویب قوانین مکمل دیده شود.
مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.