کد خبر: ۹۹۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان برای ادامه فاز اول خط دو قطار شهری تبریز خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدباقر نوبخت با بازدید از پروژه قطار شهری تبریز در جریان مشکلات این طرح قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: با توجه به بازدیدی که در سفر قبل و امروز از ایستگاه های در حال ساخت قطار شهری داشتیم، این طرح ها به نحو شایسته ای پیش رفته است.

وی ادامه داد: امسال همزمان با دهه فجر شاهد افتتاح خط اول قطار شهری خواهیم بود و برای فاز اول خط دوم نیز به میزان ۱۰ کیلومتر به توافق رسیده ایم.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره ای به نحوه تامین مالی پروژه قطار شهری گفت: ۵۰ درصد از این بودجه را دولت باید پرداخت کند که تاکنون اقدام به پرداخت هزار میلیارد تومان اقدام کرده ایم.

وی افزود: البته انتظار می رود که برای فاز اول خط دوم ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر به صورت علی الحساب در اختیار استان قرار داده شود که قول تامین این مبلغ را به استان می دهیم.

نوبخت ادامه داد: مردم تبریز شایستگی استفاده از این خط مترو را دارند که امیدواریم هر چه سریع تر افتتاح آن به وقوع بپیوندد.

وی در خصوص فاز سوم قطار شهری نیز گفت: برای فاز سوم متناسب با عملیاتی که آماده شده، به پشتیبانی مالی می پردازیم.

نوبخت با اشاره ای به اختصاص ردیف بودجه مستقل برای خط سوم نیز گفت: در بودجه سال ۹۹ یک ردیف بودجه مستقل برای خط سوم باز خواهیم کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.