کد خبر: ۹۹۷۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
وزیر نیرو:
وزیر نیرو گفت: ۲۰ واحد نیروگاهی با ظرفیت سه هزار مگاوات و سرمایه گذاری ۲۱ هزار میلیارد تومان تا پایان سال در ۱۳ استان افتتاح می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا اردکانیان در مراسم افتتاح نیروگاه هفت مگاواتی سربیشه و بهره برداری همزمان از ۱۶۵ پروژه شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی، اظهار کرد: صنعت برق در کشور  علی رغم تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه نقش مهم خود را در چرخش عرصه های مختلف تولید ایفا می کند.

وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید از نیمه سال ۹۲ تا پایان این دوره طرح های متعددی به مدار بهره برداری رسیده است.

وزیر نیرو گفت: تا پایان امسال در ۱۳ استان ۲۰ واحد نیروگاهی با ظرفیت سه هزار مگاوات و سرمایه گذاری ۲۱ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

اردکانیان ادامه داد: در بخش نیروگاه های تجدیدپذیر نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و پتانسیل های متعددی در حوزه خورشیدی و بادی وجود دارد.

وی  با بیان اینکه ۳۰ هزار مگاوات ظرفیت شناسایی شده برای نیروگاه های بادی داریم و تسهیلاتی در این زمینه فراهم کرده ایم، افزود: استفاده از مواهب خدادادی تکلیف ما است چرا که شرایط اشتغال زایی را فراهم می کند.

اردکانیان اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۱۸ مگاوات ظرفیت نصب شده در حوزه انرژی های تجدید پذیر وجود دارد، بیان کرد: ۶۰ درصد این امکانات در دولت دوازدهم فراهم شده است.

وی بیان کرد: تلاش وزارت نیرو بر این است که در خراسان جنوبی تا پایان دولت ظرفیت نیروگاه های بادی را به ۱۰۰ مگاوات و ظرفیت نیروگاه های خورشیدی را به ۲۰ مگاوات برسانیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه برای نیروگاه سربیشه ۷۸ میلیارد تومان و برای پروژه شبکه توزیع برق ۲۵ میلیارد تومان هزینه شد، ادامه داد: امیدواریم این طرح ها درتوسعه خراسان جنوبی موثر باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.