کد خبر: ۹۹۷۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
وزیر نیرو:
وزیر نیرو گفت: ۲۰ واحد نیروگاهی با ظرفیت سه هزار مگاوات و سرمایه گذاری ۲۱ هزار میلیارد تومان تا پایان سال در ۱۳ استان افتتاح می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا اردکانیان در مراسم افتتاح نیروگاه هفت مگاواتی سربیشه و بهره برداری همزمان از ۱۶۵ پروژه شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی، اظهار کرد: صنعت برق در کشور  علی رغم تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه نقش مهم خود را در چرخش عرصه های مختلف تولید ایفا می کند.

وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید از نیمه سال ۹۲ تا پایان این دوره طرح های متعددی به مدار بهره برداری رسیده است.

وزیر نیرو گفت: تا پایان امسال در ۱۳ استان ۲۰ واحد نیروگاهی با ظرفیت سه هزار مگاوات و سرمایه گذاری ۲۱ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

اردکانیان ادامه داد: در بخش نیروگاه های تجدیدپذیر نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و پتانسیل های متعددی در حوزه خورشیدی و بادی وجود دارد.

وی  با بیان اینکه ۳۰ هزار مگاوات ظرفیت شناسایی شده برای نیروگاه های بادی داریم و تسهیلاتی در این زمینه فراهم کرده ایم، افزود: استفاده از مواهب خدادادی تکلیف ما است چرا که شرایط اشتغال زایی را فراهم می کند.

اردکانیان اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۱۸ مگاوات ظرفیت نصب شده در حوزه انرژی های تجدید پذیر وجود دارد، بیان کرد: ۶۰ درصد این امکانات در دولت دوازدهم فراهم شده است.

وی بیان کرد: تلاش وزارت نیرو بر این است که در خراسان جنوبی تا پایان دولت ظرفیت نیروگاه های بادی را به ۱۰۰ مگاوات و ظرفیت نیروگاه های خورشیدی را به ۲۰ مگاوات برسانیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه برای نیروگاه سربیشه ۷۸ میلیارد تومان و برای پروژه شبکه توزیع برق ۲۵ میلیارد تومان هزینه شد، ادامه داد: امیدواریم این طرح ها درتوسعه خراسان جنوبی موثر باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

یک کارشناس اقتصادی گفت : با وجود آنکه استفاده از بیت کوین در شرایط تحریمی می تواند راهگشا باشد ، با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با زبان انگلیسی و بلاکچین امکان کلاهبرداری و فرارهای مالیاتی باید با تصویب قوانین مکمل دیده شود.
مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.