کد خبر: ۹۹۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:
مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: رویکرد امروز این اداره‌کل، جنگ‌کاری و احیای جنگل‌ها است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خلیل آقاجانلو در جریان بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از نهالستان کوشکن با بیان اینکه این نهالستان قرار است در آینده نزدیک به مرکز تولید ارس شمال‌غرب کشور تبدیل شود، افزود: یکی از انتظارات از جامعه خبرنگاران این است که در راستای فرهنگ‌سازی برای حفظ آب، خاک و منابع‌طبیعی گام‌های قابل قبولی بردارند تا نسل آینده بتواند از این مواهب استفاده کند.

وی با یادآوری اینکه امروز چالش‌های زیادی از جمله سیل، ریزگردها، فرسایش خاک آینده کشور را تهدید می‌کند که در این زمینه باید حساسیت‌ها را در جامعه بالا برد، تصریح کرد: تا زمانی که نتوانیم در این خصوص در جامعه حساسیت ایجاد کنیم، بی‌تردید نخواهیم توانست به اهدافی که در این راستا ترسیم کرده‌ایم، دست یابیم و همین مسئله می‌تواند نسل آینده را دچار خسران کند.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با تاکید بر اینکه نباید فراموش کنیم که منابع‌طبیعی مقوله‌ای است که به همه آحاد جامعه تعلق داشته و همه باید در این زمینه و حفظ آن احساس مسئولیت کنند، ادامه داد: اگر در زمینه استفاده از منابع‌طبیعی کوتاهی‌هایی در برهه کنونی صورت گیرد، بی‌تردید نسل آینده با تهدیدهایی مواجه خواهد بود و این به منزله آن است که توسعه‌ای نیز در جامعه رخ نخواهد داد چرا که توسعه در گرو حفظ منابع‌طبیعی و مسائل زیست‌محیطی است.

آقاجانلو در ادامه از ترویج فرهنگ درخت‌کاری و نیز افزایش سرانه سبز به‌عنوان مهم‌ترین اهداف تعیین شده در راستای راه‌اندازی نهالستان یاد کرد و گفت: خوشبختانه نهالستان کوشکن را باید یکی از نهالستان‌های نمونه کشور قلمداد کرد که دارای ۴۹ هکتار وسعت بوده و در ۲۷ قطعه احداث شده است و سالانه در حدود یک میلیون اصله نهال در نهالستان کوشکن تولید می‌شود.

وی همچنین با یادآوری اینکه در این نهالستان قرار است ارس تولید و به عنوان پایلوت در شمال‌غرب کشور مطرح شود، ادامه داد: اگر بخواهیم در مورد ارس اظهارنظر کنیم باید بگوییم که یکی از گونه‌های غالب جنگل‌های استان به‌ویژه در منطقه طارم است که تکثیر و تولید آن بسیار سخت و طولانی مدت است.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف راه‌ندازی نهالستان کوشکن، تولید صنوبر است، گفت: پارسال ۱۰۰ هزار اصله و امسال نیز مقرر شده است به همین میزان صنور به صورت رایگان در اختیار کشاورزان استان قرار گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

یک کارشناس اقتصادی گفت : با وجود آنکه استفاده از بیت کوین در شرایط تحریمی می تواند راهگشا باشد ، با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با زبان انگلیسی و بلاکچین امکان کلاهبرداری و فرارهای مالیاتی باید با تصویب قوانین مکمل دیده شود.
مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.