کد خبر: ۹۹۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
استاندار ایلام خبر داد
استاندار ایلام از ساخت بیش از سه هزار متر تونل در مسیر جاده های استان ایلام خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با شورایعالی استان از اهمیت کار شورا گفت و تصریح کرد: شوراها پارلمان های محلی هستند و شدیدا بایست تقویت شوند.

وی در ادامه گزارشی از کارهای انجام شده داد و گفت: امروز در جای جای استان طرح ها و پروژه های مختلفی در دست اجرا است و بایست تمرکز خود را بر این مهم بگذاریم، بنابراین وقتی برای توجه به حاشیه ها نداریم.

سلیمانی دشتکی در ادامه به برخی از این پروژه های مهم اشاره کرد و گفت: شروع بکار دو پروژه مهم ان جی ال با اختصاص ۶۰۰ میلیون دلار و پتروشیمی دهلران با اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار، مصوب شدن بازارچه چنگوله در دولت و آماده شدن زیرساخت ها در دو طرف مرز، تصویب گذر مرزی و بازارچه چیلات در هیئت دولت و آماده شدن زیرساخت های این گذر مرزی در طرف ایران با اعتباری بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان از اقدامات انجام شده در استان است.

وی در ادامه تصریح کرد: اختصاص ۷۰۰ میلیون دلار برای توسعه میادین نفتی استان و ابلاغ ۱۸۰۰ میلیارد تومان آن به دو پروژه لرزه نگاری در آبدانان و ایوان، شروع بکار پروژه pp در پتروشیمی ایلام با اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومان، اختصاص ۳۰ میلیارد تومان به مسیر ایلام به مهران، اختصاص ۸۰ میلیارد تومان جهت تکمیل بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام، اجرای ۸۰۰ متر تونل در مسیر ایلام به مهران، ساخت بیش از ۳۰۰۰ متر تونل در مسیر جاده های استان از دیگر اقدامات انجام شده در استان است.

وی بیان داتش: تعهد شرکت ایدرو برای ایجاد کارخانه روغن کلزا در آبدانان و صنایع پائین دستی پتروشیمی ایلام و شرکت ممبران در ایوان، تعهد شرکت ایمیدرو برای اکتشاف ۷۵۰ کیلومتر مربع منابع معدنی و اجرای پروژه تولید کاغذ از سنگ، ایجاد کنسرسیومی متشکل از ۴ بانک عامل با اعتباری بالغ بر ۲ و ۸ دهم میلیارد یورو برای شروع پروژه مهم پتروشیمی مهران، فراهم نمودن زمینه دو آزاد راه بزرگ کربلا و نجف اشرف، اخذ مجوز ماده ۵۶ برای تامین مالی باند دوم بزرگراه جاده مهران -دهلران-اندیمشک، فراهم شدن زمینه اجرای پروژه مهم فاز اول خط راه آهن ایلام و .... آماده شدن بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان پروژه برای افتتاح و کلنگ زنی با حضور رئیس جمهور از جمله اقدامات انجام شده و در دست انجام در استان ایلام است.

در ادامه اعضای شورایعالی استان ضمن ارائه گزارشی از مسائل و مشکلات حوزه خود با ابراز رضایت از عملکرد استاندار ایلام از خدمات و اقدامات وی تقدیر و تشکر کردند.

در پایان استاندار ایلام طی تماس های تلفنی با معاون توسعه منابع انسانی، معاون عمرانی استاندار، مدیرعاملان شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری ، فرمانداران بدره، آبدانان و ملکشاهی و مدیرکل راه و شهرسازی مسائل و مشکلات مطرح شده را پیگیری نمود و دستور لازم در رفع موانع از جمله در اختیار قرار دادن جا برای فعالیت شوراها در فرمانداری های استان صادر کرد.


برچسب ها: شهرفردا ، ایلام ، تونل
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.