کد خبر: ۹۹۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
مدیر کل سلامت شهرداری تهران خبر داد
مدیر کل سلامت شهرداری تهران از حضور حداکثر 1000 نفر در هر یک از دورهمی های مخصوص سالمندان، معلولان و خانواده های‌شان در محلات و مناطق شهر تهران خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰ هزار سالمند و ۱۲ هزار معلول در این برنامه ها مشارکت داشته اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،زینب نصیری با اعلام این خبر گفت: دورهمی معلولان و سالمندان در 44 نقطه از مناطق شهر تهران برگزار می شود. همچنین در 352 محله دوشنبه های سالمندی و چهارشنبه های معلولین در سراهای محلات برگزار می شود. 

وی در خصوص میزان مشارکت معلولان و سالمندان در این برنامه ها افزود: تعداد افراد سالمند و معلول ساکن در مناطق مختلف هستند و به همین دلیل میزان مشارکت ها تفاوت دارد. در مناطق 3 و 6 بیشترین میزان سالمندان را داریم و به تناسب تعداد سالمندانی که در این برنامه ها مشارکت دارند بیشتر است. در مناطق 16، 14، 18 و 20 تعداد افراد دارای معلولیت قابل توجه و مشارکت بیشتر است. 

مدیر کل سلامت شهرداری تهران تاکید کرد: یکی از اهداف اصلی ما ارتقا سلامت شهروندان است. به همین دلیل به طور خاص در کنار برنامه هایی که برای تمام شهروندان برنامه ریزی می شود، تلاش داریم گروه های جمعیتی که به هر دلیل تا امروز کمتر دیده شده اند یا در ارتباط با دریافت خدمات شهری یا برنامه های فرهنگی و اجتماعی برای آن ها نابرابری و تبعیض وجود داشته را در این برنامه ها مشارکت دهیم. 

نصیری با اشاره به اینکه دو روز در هفته را به طور خاص به افراد سالمند و معلول اختصاص داده ایم، گفت: نگاه مان این بود که اگر شهروندان تهرانی تا امروز شناخت و درک درستی نسبت به افراد دارای معلولیت، توانمندی ها و ظرفیت های آن ها پیدا نکرده اند، به واسطه این برنامه ها کمک کنیم که همه افراد فارغ از تفاوت هایی که دارند، در کنار یکدیگر قرار بگیرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

زنان نظامی در آناتولی مرکزی ترکیه زیر نظر مربیان مجرب آموزش می بینند.
برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

در مسابقه عکاسی آب و هوا ۲۰۱۹ که در انگلستان برگزار شد، دو عکاس از ایران موفق شدند به بخش نهایی راه پیدا کنند. عکس علی باقری مقام دوم را در بخشِ عکاسان زیر ۱۷‌سال کسب کرد و عکس محمد مهیمنی که سیل آق قلا را به تصویر کشیده بود به فهرست چند تصویر برگزیده در بخش پایانی مسابقه راه پیدا کرد.