کد خبر: ۹۹۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
صبح امروز؛
همایش، نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی «نما» که هر چهارشنبه در یکی از مناطق 22گانه شهرداری تهران برگزار می شود با استقبال معماران، طراحان و سازندگان و علاقمندان این حوزه مواجه شده است. این جلسه صبح امروز با حضور مدیران شهری در ساختمان شهرداری منطقه 9 برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به آشفتگی که در سیما و منظر شهری وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه کمیت گرایی، بی سلیقگی و ضعف در طراحی، وضعیت زندگی ما را آشفته کرده است، امیدواریم با استفاده از پرده هایی که نواخته می شود و درهایی که به سمت کیفیت باز شده اند بتوانیم اندکی از دغدغه شهروندان بکاهیم.

گلپایگانی افزود: وقتی به بناهای تاریخی و معماری آن توجه می کنیم حسرت می خوریم که چرا شهرهای ما اینگونه نیستند اما وقتی نوبت به خودمان می‌رسد ناقض گفته های خود عمل می کنیم.

وی تاکید کرد: نکته مشترک در بناهای شهری ما فقدان سررشته واحد است. برای حل مشکل در این حوزه باید کار معماری را به متخصصان این امر واگذار کنیم.

در ادامه این برنامه، سید علی مفاخریان شهردار منطقه 9 با اشاره به رویکرد جدیدی که به واسطه توجه شهردار تهران در حوزه معماری، طراحی و نما به وجود آمده است، گفت: با توجه به وضعیت نما و عملکرد کمپین «نما؛ هویت شهر ما»، شهر هویت خواهد یافت و این الگوی هویت بخش باید در سایر شهرها نیز پیگیری شود.

وی ادامه داد: باید با فناوری های این حوزه منطبق و از دیدگاه صاحب نظران و معماران حوزه جداره سازی، معماری و نما برخوردار شویم و تلاش کنیم که در حوزه دانشگاهی نیز رشته ای با گرایش نما به وجود آوریم.

مفاخریان در پایان تصریح کرد: تاثیر گذاران حوزه معماری و شهرسازی توجه بیشتری به این حوزه داشته باشند تا شاهد انتقال هویت های ایرانی و اسلامی در معماری باشیم.

در ادامه این همایش، مهدی صالحی مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تهران در سال 97 مصوبه اجرای نما را به شهرداری ابلاغ کرد، اظهار داشت: کمپین «نما؛ هویت شهر ما» که با رویکرد آموزشی و ترویجی طراحی شده است، ادامه دار خواهد بود.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخش های مختلف آموزشی، نمایشگاهی، تشویقی و پژوهشی در همایش، عنوان کرد: کلاس های آموزشی شامل آسیب شناسی وضع موجود و تشریح روش های اجرایی جدید، برنامه های نمایشگاهی که به معرفی مصالح جدید این عرصه می پردازد، تقدیر از طراحان و سازندگان برتر منطقه 9 و بخش پژوهشی که تحلیلی از اوضاع و احوال «نما» در شهر ارائه می دهد، از بخش های این همایش است. 

همچنین در این همایش، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مدیرکل معماری و ساختمان این معاونت و شهردار منطقه 9 از نمایشگاه های مختلف این کمپین بازدید کردند. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

زنان نظامی در آناتولی مرکزی ترکیه زیر نظر مربیان مجرب آموزش می بینند.
برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

در مسابقه عکاسی آب و هوا ۲۰۱۹ که در انگلستان برگزار شد، دو عکاس از ایران موفق شدند به بخش نهایی راه پیدا کنند. عکس علی باقری مقام دوم را در بخشِ عکاسان زیر ۱۷‌سال کسب کرد و عکس محمد مهیمنی که سیل آق قلا را به تصویر کشیده بود به فهرست چند تصویر برگزیده در بخش پایانی مسابقه راه پیدا کرد.