کد خبر: ۹۹۷۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
رئیس پلیس فتای کرمانشاه:
رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه با اشاره به افزایش پرونده ها در حوزه جرایم مالی، گفت: «فیشینگ» ۵۸ درصد جرایم مالی استان را تشکیل می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: مجرمان با ارسال پیامک به قربانیان با عناوینی چون استخدام، سبدکالا، سهام عدالت، ثبت نام کارت سوخت و ... لینک سایت‌های فیشینگ را برای قربانیان ارسال کرده و آنان را ترغیب به کلیک کردن بر روی آن می‌کنند.

وی افزود: فیشینگ به معنای ساخت صفحه ای با ظاهری کاملاً یکسان با درگاه پرداخت بانک است و اگر افراد قربانی وارد چنین صفحاتی شود ممکن است در نگاه اول تصور کنند که وارد سایت اصلی شده است.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه بیان کرد: در این صورت فرد اطلاعات کارت خود را وارد می کند اما در واقع تمامی اطلاعات کارت بانکی شامل رمزدوم، cvv، تاریخ انقضای کارت را برای مجرم ارسال می کند.

سرهنگ کریمی گفت: در چهارماه سال ۹۸ فیشینگ ۵۸ درصد کل جرایم پلیس فتای استان کرمانشاه را شامل شده است که نشان دهنده ضعف همشهریان در شناخت سایت های جعلی و استفاده بدون رعایت نکات امنیتی از فضای سایبر و خرید اینترنتی می باشد.

این مقام انتتظامی با بیان اینکه سایت هایی که در آن اطلاعات مالی وارد می شود باید از پروتکل SSL استفاده کند به شهروندان توصیه کرد؛ مشخصه تمامی درگاه‌های بانکی که قبل از آدرس آن قرار می‌گیرد، عبارت https:// است.

وی گفت: از سوی دیگر پس از نام بانک تمام درگاه‌های بانکی کشور می‌بایست آدرس shaparak.ir وجود داشته باشد و همچنین وجود علامت قفل سبز رنگ مانند، در کنار صفحات آدرس اینترنتی را هم در تشخیص اعتبار سایت اینترنتی، از دیگر موارد تشخیص صفحات جعلی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.