کد خبر: ۹۹۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
مدیر کل تعزیرات حکومتی کردستان:
مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: براساس حکم تعزیرات سقز فردی که اقدام به قاچاق ۸۸ هزار دلار کرده بود علاوه بر ضبط دلارها به ‏پرداخت مبلغ ۴۲۵ میلیون تومان جزای نقدی نیز محکوم شد.‏
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدنجیم حسینی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به حمل ارز بدون رعایت ضوابط تعیین شده از سوی دولت و اینکه این فرد ارزها را بصورت جاساز در داخل هواکش و زیر فیلتر هوا در قسمت موتور اتومبیل قرار داده و در زمان تشکیل پرونده نیز اظهارات خلاف واقع در مراجع انتظامی و قضایی کرده بود، پرونده قاچاق ارز در تعزیرات حکومتی سقز تشکیل شد.

وی افزود: با توجه به عجز متهم از معرفی و اثبات ایادی ما قبل خود، قاضی پرونده مستند به بند ت ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز علاوه بر ضبط مبلغ ۸۸ هزار و ۳۱۳ دلار آمریکایی بعنوان ارز ورودی، متهم پرونده را به پرداخت مبلغ ۳۹۰ میلیون تومان به عنوان جزای نقدی محکوم کرد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه ارزش کالای قاچاق مکشوفه بیش از ۱۰ میلیون تومان ارزیابی و خودرو مربوط به فرد دیگری بوده که هیچ گونه دخالت و اطلاعی از امر قاچاق نداشته، مبلغ ۳۵ میلیون تومان نیز معادل ارزش ریالی خودرو به جزای نقدی مرتکب اضافه شد و در این راستا متهم پرونده مجموعاً به پرداخت مبلغ ۴۲۵ میلیون تومان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

حسینی یادآور شد: با اعتراض متهم به حکم شعبه بدوی، شعبه چهارم تجدیدنظر ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی حکم صادره از شعب بدوی را عیناً تائید کرد و رأی صادره قطعی و لازم الاجراء است.

گفتنی است این فرد با یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مقدار ۸۸ هزار دلار آمریکایی معادل ۷۳۸ میلیون تومان را بصورت ماهرانه جاسازی کرده بود که پس از دستگیری در شعبه اول ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان سقز به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

یک کارشناس اقتصادی گفت : با وجود آنکه استفاده از بیت کوین در شرایط تحریمی می تواند راهگشا باشد ، با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با زبان انگلیسی و بلاکچین امکان کلاهبرداری و فرارهای مالیاتی باید با تصویب قوانین مکمل دیده شود.
مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.