کد خبر: ۹۹۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: به زودی قبض های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی در استان ایلام حذف و سیستم جدید جایگزین می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ ابوالفضل کهزادی با اعلام اینکه در مرحله نخست اجرای این طرح، پلیس راهور استان ایلام به ۴۰ دستگاه دست افزار موبایلی هوشمند مجهزشده است، اظهار داشت: از این پس رانندگان متخلف قبض جریمه دریافت نخواهد کرد و سیستم جدید جایگزین سیستم کاغذی دستی و سنتی خواهد شد.

وی درابطه مزیت ها و فواید استفاده از دست افزار موبایلی گفت: آنلاین بودن و تسریع در اعمال قانون، از جمله مهمترین مزیت های این سیستم است که در آن بطورهمزمان، شماره خودرو را وارد و علاوه بر صدور خلافی جدید، میزان خلافی های گذشته و توقیفات احتمالی خودرو را نشان می دهد.

کهزادی در ادامه افزود: در فرایند جدید اعمال قانون بلافاصه پس از اعمال قانون توسط مامور راهور پیامک جریمه در همان زمان به شماره تلفن همراه مالک ارسال و درنتیجه مالک وسیله نقلیه که پلاک خودور به نام او می باشد درحداقل زمان ممکن درجریان قبض جریمه صادره قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در روش های قدیمی که قبض جریمه به بدنه خودرو الصاق می شد یا بصورت دوبرگی در غایب راننده نوشته می شود ،برخی از رانندگان از جریمه های صادر شده خود بی اطلاع بودند و از این رو پیگیر پرداخت آن نمی شدند.

رئیس پلیس راهور با اشاره به اینکه درشیوه جدید اعمال قانون این نقایص مرتفع شده است بیان کرد:در این سیستم، شماره قبض، تاریخ، نوع و علت جریمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت، به شماره همراه مالک پیامک می شود و راننده یا مالک خودرومی تواند در همان لحظه، از طریق سامانه ۱۲۰ پلیس راهور نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

یک کارشناس اقتصادی گفت : با وجود آنکه استفاده از بیت کوین در شرایط تحریمی می تواند راهگشا باشد ، با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با زبان انگلیسی و بلاکچین امکان کلاهبرداری و فرارهای مالیاتی باید با تصویب قوانین مکمل دیده شود.
مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.