کد خبر: ۹۹۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان:
مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: ۲۳۰ هکتار بافت فرسوده در منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان وجود دارد که باید برای نوسازی و به آفرینی آنها اقدام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حمید شهبازی در نشست خبری با اصحاب رسانه اصفهان با بیان اینکه منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان که دارای  ۱۷ محله است تاکنون ۷۵۰ شهید را تقدیم انقلاب و نظام کرده‌ است، اظهار داشت: این منطقه دارای ۱۰۰ مسجد، ۶ امامزاده، پنج کتابخانه، ۶ مرکز فرهنگی، چهار سالن مطالعه، هشت مجموعه ورزشی سرپوشیده، ۶ مجموعه ورزشی روباز و ۱۲۰ پارک شهری و محلی است.

وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان تعامل و تجانس نزدیکی با دستگاه‌های مرتبط دارد، بیان داشت: هدف ما این است که از درآمدهای سنتی تعریف شده برای شهرداری‌ها فاصله بگیریم و به مبانی موردنیاز منطقه بیشتر توجه کنیم.

مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه اقتصاد شهری برای ما مهم است

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با بیان اینکه مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه اقتصاد شهری برای ما مهم است، ابراز داشت:شهرداری توان و توجیه فنی اقتصادی برای بسیاری از فعالیت ها را ندارد و باید با مشارکت بخش خصوصی ارائه خدمات داشته باشیم و بر این اساس جذب سرمایه گذار و همکاری با بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های مختلف در اولویت فعالیت‌های منطقه ۱۰ قرار دارد.

وی با بیان اینکه توجه به موضوع شهروند مطالبه گر برای ما بسیار مهم است و ارتباط خوبی با  نخبگان در این ارتباط داریم، گفت: مشارکت فعال و پویای شهروندان به عنوان صاحبان اصلی شهر مورد توجه ما قرار گرفته است.

شهبازی ابراز داشت: اگر ارتباط خوبی با شهروندان داشته باشیم به یقین هزینه های منطقه وشهر کاهش خواهد یافت، به طور مثال اگر شهروندان در زمینه تفکیک زباله‌های تر و خشک و تولید کمتر زباله آموزش ببیند، شهرداری می‌تواند هزینه هایی که برای تفکیک و جمع آوری زباله‌ها می پردازد صرف رسیدگی به شهر کند.

وی تصریح کرد: در واقع  این ارتباط متقابل با شهروندان موجب می‌شود تا بسیاری از مخارج در حوزه های در حوزه های مختلف شهری، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی کاهش پیدا می‌کند.

  سر ریز دیگر مناطق اصفهان به منطقه ۱۰ وارد می شوند

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با بیان اینکه تابع اسناد بالادستی در زمینه فعالیت های خود هستیم، ابراز داشت: با توجه به رشد جمعیت در اصفهان  سر ریز دیگر مناطق اصفهان به منطقه ۱۰ وارد می شوند که اابته باید امکانات و خدمات مورد نیاز برای تمام شهروندان به طور یکسان  فراهم شود، بر این اساس تسهیل شرایط زندگی مردم و ارائه عادلانه امکانات متعدد همواره مورد توجه منطقه  شهرداری اصفهان۱۰ بوده است.

شهبازی با بیان اینکه سرانه‌های مناطق تعریف مشخصی دارد، ابراز داشت: به طور مثال در دشتستان با وجود اینکه جزو مناطق برخوردار منطقه ۱۰ شهرداری است فقر فرهنگی ورزشی وجود دارد.

وی تاکید کرد: بر اینکه یک خانه فرهنگ در این منطقه پاسخگوی نیازهای جوانان در اوقات فراغت  وجود است  اما به زودی امکان ساخت یک مرکز فرهنگی در ابتدای دشتستان نیز فراهم می شود که کاربری خدماتی، ورزشی و فضای سبز در آن وجود خواهد داشت.

اجرای پروژه پارکینگ مشارکتی بیمارستان عسگریه در راستای کاهش ترافیک منطقه ۱۰

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با بیان اینکه ۲۸ پروژه در بخش‌های عمرانی، فرهنگی و ورزشی با پیش بینی ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای منطقه ۱۰ شهرداری در نظر گرفته است، اظهار داشت: اجرای پروژه پارکینگ مشارکتی بیمارستان عسگریه در راستای کاهش ترافیک منطقه، آغاز عملیات احداث خیابان مصلی حدفاصل خیابان فرسان تا میدان شهید فهمیده ۱۵ میلیاردتومان اعتبار برای آزادسازی و تکمیل احداث فرهنگسرای محله حصه  با چهار میلیاردتومان اعتبار از پروژه‌های شهرداری منطقه ۱۰ در سال جاری است.

وی اضافه کرد: تملک خیابان عسگریه دوم، انجام فاز دوم ساماندهی پارک لاله با اعتباری افزون بر ۶۵۰ میلیون تومان،  افتتاح ایستگاه آتش نشانی شماره ۲۵ «ظفر» در محله اطشاران،  ساماندهی پل آزادگان، ساماندهی خیابان امامزاده ابراهیم، احداث میدان خواجه عمید حدفاصل میدان تا خیابان شهروند و ساماندهی پارک‌های محلی، از دیگر فعالیت‌های در حال انجام در منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان است.

 ساماندهی فعالیت پرنده فروشان خیابان عطار نیشابوری

شهبازی آزادسازی مسیر ورودی خیابان اطشاران از سمت اتوبان و احداث بلوار ۳۶ متری در این منطقه، ساماندهی فعالیت پرنده فروشان خیابان عطار نیشابوری و انتقال آنها از دیگر برنامه‌های منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان دانست و گفت: همچنین احداث بیمارستان فوق تخصصی پیوند اعضاء باه همت و مشارکت، جمع زیادی از پزشکان و خیران انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در راستای کاهش ترافیک بخشی از رینگ چهارم در بخش تقاطع غیرهمسطح اردستانی در منطقه ۱۰ واقع شده است، ابراز داشت:  بودجه امسال منطقه  ۱۰ شهرداری اصفهان ۱۱۲ میلیارد تومان است.

احداث باغ بانوان و مرکز توانبخشی زنان در منطقه محروم حصه

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان از وجود ۲۳۰ هکتار بافت فرسوده در منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان خبر داد و گفت:  احداث باغ بانوان و مرکز توانبخشی زنان در منطقه محروم حصه در حال انجام است، فرهنگسرای حصه نیز در حال تکمیل است و تاکنون چهار میلیاردتومان برای پیشبرد فعالیت عمرانی آن هزینه شده است.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه رسانه در حوزه مدیریت شهری می تواند نقش بی بدیل و اثرگذاری داشته باشد، بیان داشت: از انتقادات همه رسانه ها در راستای پیشبرد اهداف خود استقبال می کنیم چراکه اگر رسانه به نقش خود به درستی عمل کند جامعه نیز سالم خواهد بود.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.