کد خبر: ۹۹۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
هفتمین نشست ستاد شهر دوستدار سالمند با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیر کل سلامت، مدیران ستادی حوزه اجتماعی و فرهنگی و نمایندگان معاونت های شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک، سازمان فناوری، فرهنگسرای امید و نمایند گان سمن ها برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدرضا جوادی یگانه در این نشست حیطه سالمندی را مهم و رو به گسترش دانست و افزود: بی توجهی به این حوزه، مشکلات جدی در پی خواهد داشت.
 
وی همچنین تکریم این حوزه را وظیفه شهرداری دانست و بر ضرورت اجرای بندها و مصوباتی که در شهرداری در این خصوص وجود دارد؛ تاکید کرد.
 
جوادی یگانه همچنین از اداره کل سلامت شهرداری تهران به عنوان دبیرخانه این ستاد درخواست کرد در جلسه آینده گزارشی از اقدامات شهرداری تهران در این سال ها و همچنین اقداماتی که باید در آینده انجام شود، ارائه کند.
 
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از لزوم اختصاص بودجه برای اجرایی شدن مصوبات این ستاد در مجموعه های ذیربط سخن گفت و اذعان داشت : برای مثال در سازمان ورزش ارائه خدمات به سالمندان از طریق کارت منزلت داده شده است، اما کد پروژه شخص به این حوزه اختصاص نیافته است و با توجه به روند جمعیت ایران و تهران که با سرعت وارد سالخوردگی شده است، ضروری است ابتدا منابع لازم تامین شود.
 
وی تصریح کرد از سوی دیگر باید دقت شود کاری که شهرداری می کند صحیح و در حیطه وظایفش باشد و اگر بخشی از این وظایف بر عهده سایر نهادها و دستگاه ها از جمله وزارت بهداشت است، هم افزایی صورت بگیرد و از اقدام تکراری پرهیز شود.  
 
جوادی یگانه به اعضای ستاد شهر دوستدار سالمند پیشنهاد داد فعالیت های این حوزه گام به گام صورت گیرد و نتایج آن قابل مشاهده و ارزیابی برای سالمندان باشد.
 
همچنین شریفی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز مطالعات تحقیقات سلامت سالمندی گزارش پیمایش سبک زندگی و سلامت شهروندان شهر تهران را ارائه نمود که در این گزارش 1151 نفر سالمند گروه هدف بودند که شاخص هایی همچون درآمد، سن، کافی بودن درآمد، مصرف الکل و کشیدن سیگار، مصرف لبنیات و میوه، شیوع افسردگی، میزان شادی در سالمندان مورد بررسی قرار گرفت.
 
پس از آن هر یک از حاضرین به وجود چالش ها و مشکلاتی که در این حوزه روبرو هستند را مطرح کردند.
 
صالحی مدیر اداره مناسب سازی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران کلیات اقدامات صورت گرفته و در حال انجام این معاونت را در خصوص مناسب سازی فضاهای شهری از جمله افزایش تعداد بوستان های مناسب سازی شده، معابر و.... برای این قشر داد.
 
مجید رباطی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری نیز با تاکید بر اقدامات موثر و خوبی که در این خصوص صورت گرفته 1200 ایستگاه ورزشی در مناطق وجود دارد و 1200 بوستان محلی، منطقه ای و فرا منطقه ای نیز در سطح مناطق 22 گانه وجود دارد که بنده به دلیل حضور مستمر و هفتگی در دورهمی های ورزشی در بوستان های تهران حضور سالمندان را بسیار خوب و چشمگیر است.
 
رباطی همچنین اعلام کرد 513791 نفر سالمند در سال 98 از تسهیلات سازمان ورزش استفاده کردند که برابر با 4 میلیارد تومان است.
 
در پایان نشست زینب نصیری مدیرکل سلامت شهروندی شهرداری تهران ضمن قدردانی از حضور نمایندگان سمن های حوزه سالمند از اعضای ستاد درخواست کرد گزارش آماده شده برای جلسه بعد ستاد بر روی رفع اشکال در فرایندها متمرکز شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

یک کارشناس اقتصادی گفت : با وجود آنکه استفاده از بیت کوین در شرایط تحریمی می تواند راهگشا باشد ، با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با زبان انگلیسی و بلاکچین امکان کلاهبرداری و فرارهای مالیاتی باید با تصویب قوانین مکمل دیده شود.
مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.