کد خبر: ۹۹۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه جا ماندن مدارس دولتی عادی از گردونه برترین‌های کنکور سراسری نیاز به کار آسیب شناسانه جدی دارد، گفت: باید بررسی شود که آیا تعمدی در جا ماندن مدارس دولتی از برترین‌های کنکور وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علیرضا سلیمی با اشاره به جا ماندن مدارس دولتی عادی از گردونه برترین‌های کنکور سراسری، عنوان کرد: یکی از دلایل اصرار ورزیدن کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و کارشناسان دلسوز حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش بر حذف کنکور، جلوگیری از همین تدریس کنکوری دروس و ترویج استفاده از کتب کنکوری است تا به یکباره اینچنین با آمارهای تکان دهنده مواجه نشویم.

آمار کنکور امسال زنگ خطری برای آموزش و پرورش است

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار منتشر شده که در میان ۴۰ نفر اول کنکور سراسری، ۱۹ دانش آموز اهل تهران‌اند که ۶۶ درصدشان در مدارس غیردولتی و نمونه دولتی و ۳۳ درصد در مدارس سمپاد درس خوانده‌اند، گفت: این آمارها زنگ خطری برای آموزش و پرورش بوده که بیانگر افت کیفیت آموزشی در مدارس دولتی است.

 

نتایج کنکور امسال باید آسیب شناسی شود

وی با یادآوری اینکه بیش از ۹۰ درصد نفرات برتر شهرستان‌ها، سمپادی بوده‌اند، افزود: این مسئله نیاز به آسیب شناسی جدی دارد و قطعا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به این موضوع ورود می‌‎کند.

نگرانی وجود دارد که نکند این افت کیفیت در مدارس دولتی بعضا با تعمد همراه باشد که آرام آرام دانش آموزان را به سمت مدارس پولی سوق دهیم
وی با طرح این سئوال که چرا تهران باید بیشترین نفرات برتر کنکور را داشته باشد، افزود: استعدادهای بسیاری در اقصی نقاط کشور وجود دارد که به دلیل محرومیت از کتب و معلمانی که فقط شیوه کنکوری تدریس می‌کنند به نتیجه دلخواه نمی‌‎رسند.

سلیمی تأکید کرد: نگرانی وجود دارد که نکند این افت کیفیت در مدارس دولتی بعضا با تعمد همراه باشد که آرام آرام دانش آموزان را به سمت مدارس پولی سوق دهیم. باید به این سئوال و ماهیت وجود چنین تفکری که بسیار خطرناک هم است، پاسخ داده شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: وزارت آموزش و پرورش باید در این باره پاسخ داشته باشد و از مسئولان این وزارتخانه با دعوت در کمیسیون موضوع مذکور را بررسی می‌کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

یک کارشناس اقتصادی گفت : با وجود آنکه استفاده از بیت کوین در شرایط تحریمی می تواند راهگشا باشد ، با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با زبان انگلیسی و بلاکچین امکان کلاهبرداری و فرارهای مالیاتی باید با تصویب قوانین مکمل دیده شود.
مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.