کد خبر: ۹۹۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
مدیرکل راهداری اردبیل:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: طبق آخرین آمار احصا شده دلیل ۷۰ درصد تصادفات در محورهای مواصلاتی استان اردبیل انحراف به چپ، تجاوز و سبقت غیرمجاز اعلام شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی رحمتی در جریان بازدید از محورهای مواصلاتی استان اردبیل و کنترل ترافیک افزود: رانندگان با سعه صدر باید به رعایت قوانین التزام بیشتری داشته و برای جلوگیری از اتفاقات تلخ رانندگی از انحراف به چپ، سرعت غیرمجاز و تجاوز به خطوط دیگران خودداری به عمل آورند.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته ۱۵۰ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی اردبیل به ثبت رسیده است، افزود: این میزان از عبور و مرورها توسط ۶۴ سامانه تردد شمار ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نگهداری از راه‌های مواصلاتی را از جمله وظایف خطیر این مجموعه معرفی کرد و ادامه داد: لکه گیری، ایجاد روشنایی و خط کشی محورها با جدیت در حال انجام بوده و امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات انجام وظایف مذکور تداوم یابد.

رحمتی به ضرورت فرهنگسازی برای برخورداری از سفری ایمن در بین اقشار مختلف مردم تاکید کرد و افزود: تاکنون بیش از ۴۴ هزار دانش آموز در مقاطع ابتدایی و راهنمایی از آموزش‌های ایمنی لازم برخوردار شدند؛ همچنین با شکل گیری همکاری مناسب با آموزش و پرورش و مدارس استان ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها انجام پذیرفته است.

وی از برگزاری ۲۴۱ همایش آموزشی بین موتورسوران نیز خبر داد و تصریح کرد: تاکنون بیش از نه هزار و ۵۵۰ کلاه ایمنی رایگان بین موتورسواران اهدا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل یادآور شد: به منظور بالا بردن ضریب ایمنی بین موتورسواران استان وسایل و تجهیزاتی همچون شبرنگ، چراغ‌های خاص و کپسول‌های آتش نشانی اعطا شده است.
برچسب ها: شهرفردا ، اردبیل ، راهداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.