کد خبر: ۹۹۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
شهردار منطقه 2 به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار خبرداد
شهردار منطقه 2 در نشست صمیمی با اصحاب رسانه از اعلام آمادگی برای احداث یک کارخانه زباله سوز با همکاری شهرداری مناطق ۱، ۳ و ۴ به منظور تولید برق از زباله‌های تر خبر داد و گفت: به شرط کاهش سرفاصله حرکت قطارها در ایستگاه مترو خط 7 یک رام قطار در اختیار مترو قرار می گیرد.
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رسول کشت پورشهردار منطقه 2 در نشست صمیمی با اصحاب رسانه پیرامون عملکرد شهرداری منطقه 2 در مدیریت فعلی گفت: یکی از مهمترین اولویت‌هایی که در منطقه ۲ شهرداری تهران وجود دارد توسعه حمل و نقل عمومی است که بر این اساس به منظور افتتاح بخش اول خط ۷ مترو تهران در میدان صنعت، مبلغ ۱۰۴ میلیارد تومان کمک غیر نقدی از سوی شهرداری منطقه ۲ کمک شده است.

کشت پور در ادامه از کمک ۱۰۰ میلیارد تومانی شهرداری منطقه ۲ تهران برای خرید یک رام قطار از شرکت واگن سازی به شرط کاهش سرفاصله حرکت قطارها در منطقه به زیر ۱۰ دقیقه خبر داد.

وی همچنین تصریح کرد:در صورتی که ما بتوانیم از ۷۵۰ هزار نفر جمعیت این منطقه، تردد ۲۵۰ هزار نفر را در زیر زمین و از طریق مترو انجام دهیم ترافیک روزانه و آلودگی کاهش خواهد یافت.

کشت‌پور  با اشاره به یکی از چالشهای مهم شهرداری منطقه 2 که حجم بارگذاری زیاد در پلاک‌های متعدد است ، اظهار داشت: در دو سالی که من در شهرداری این منطقه مشغول به فعالیت هستم کلیه پروژه‌های بزرگ را ملزم به رعایت پیوست ترافیکی کرده‌ و در تلاش هستیم تا فضاهای عمومی را در راستای توسعه مالکیت عمومی از طریق ایجاد میدان‌راه‌ها و پلازاها افزایش دهیم.

وی در ادامه به مهمترین اقدامات خود در ۲۲ ماه فعالیت در شهرداری منطقه دو اشاره کرده و افزود: در این مدت کلیه پروژه‌های متوقف شده در شهرداری منطقه ۲ فعال است و همچنین ۲۵ درصد از ۵۸۵ میلیارد تومان بدهی منطقه تا امروز کاهش پیدا کرده است.

شهردار منطقه ۲ تهران ادامه داد: تاکنون۳۴۰ میلیارد تومان منابع غیر نقدی و اموال از دست رفته شهرداری شناسایی و بازپس گرفته شده است.

کشت‌پور همچنین از افتتاح سری چهارم پروژه‌های شهرداری منطقه ۲ تهران در سه ماه آینده خبر داد و گفت: این پروژه‌ها شامل یک تصفیه خانه، نیروگاه پارک نهج البلاغه و رونمایی از ۲۰۰ دستگاه دوچرخه برقی با بهره‌مندی از تکنولوژی داخلی است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که شهرداری مالک و سیاست‌گذار معابر شهری است از ایجاد منابع درآمدی پایدار در شهرداری منطقه ۲ تهران سخن به میان آورد و گفت: ساماندهی فضا پارک‌های حاشیه‌ای و مدیریت پسماند دو نمونه از منابع درآمدی پایدار است که در منطقه مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار منطقه ۲ تهران در پایان ضمن اشاره به ۵۰۰ تن زباله تولیدی در سطح منطقه از آمادگی شهرداری منطقه ۲ برای احداث کارخانه زباله‌سوز با ظرفیت یک هزار و ۶۰۰ تن با همکاریه مناطق ۱، ۳ و ۴ سخن به میان آورد و گفت: با احداث این کارخانه ظرفیت تولید برق از زباله‌های تر فراهم خواهد شد.

کشت پور همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار «شهر فردا»،پیرامون چگونگی تامین درآمدهای پایدار بدون نیاز به شهر فروشی گفت:در حال حاضر در بودجه شهرداری تهران پیش بینی شده است و دقت نظری که مردم دارند این کاهش وابستگی در حال رخ دادن است و سعی می شود از مسیرهای دیگر درآمدهای پایدار شهرداری در منطقه 2 تامین شود. و ادعای ما این است که از محل کسب درآمدهای پایدار از طریق مالیات و آموزشهای شهروندی وابستگی به تراکم فروشی کاهش خواهد یافت. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.