کد خبر: ۹۹۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
عضو شورای شهر تهران بر ممنوعیت باغ‌فروشی و تغییر کاربری بدون رعایت موازین قانونی تأکید کرد و گفت: نمی‌خواهیم در مورد گذشته نبش قبر کنیم ولی هدف اصلاح رویکردها است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مجید فراهانی در جلسه شورای شهر امروز در مورد تکالیف مصوب کمیسیون برنامه و بودجه برای شهرداری و شورای شهر تهران در مورد حساب تلفیقی سال 93 ارائه داد.
 
پس از این گزارش زهرا نژادبهرام با طرح سوالاتی گفت: آیا وظیفه شورا فقط صدور مصوبه است؟ آیا رسیدگی به گزارش حسابرسی در کمال صحت و عدالت همچنین انصاف اشکال دارد؟
 
وی بیان داشت:‌ آیا رویکرد تعادل در گزارشی که ربطی به شورای پنجم ندارد اشکال دارد و آیا نباید رویکرد اصلاح‌جویانه برای مصرف بهینه در شهر تهران داشت؟
 
در ادامه صحبت‌های نژادبهرام محمود میرلوحی عضو دیگر شورای شهر بیان داشت: جلسات مهمی در شورای شهر پنجم انجام گرفته که در راستای شفافیت و حسابرسی بهتر بوده است.
 
وی گفت: 35 مورد حساب‌های قبلی بلاتکلیف ماند و دوستان از شهرداری رفتند و این مسئله به عهده شورای شهر پنجم قرار گرفت که حسابرسی سنگین و حرفه‌ای نیاز به وقت فراوان دارد و انتظار داریم رسانه‌ها به این موضوع مهم توجه کنند.
 
میرلوحی به موضوع زمینی با وسعت بسیار زیاد که در دوره‌های قبل به شهرداری تحویل داده شده بود اشاره کرد و گفت: این مسئله نیازمند تحقیق و تفحص است و ما می‌خواهیم سنگ‌بنای رسیدگی را بگذاریم نحوه رسیدگی به املاک اهمیت دارد البته نمی‌خواهیم نبش قبر کنیم بلکه هدف اصلاح رویکرد است.
 
وی تأکید کرد: می‌خواهیم بگوییم باغ‌فروشی و تغییر کاربری بدون چارچوب ممنوع است .
 
وی گفت: باید مصوبه‌ای داشته باشیم که گزارشات خلفات را به هیأت تخلفات و برخی را به قوه قضائیه ارجاع دهیم.
 
سرانجام کلیات تکالیف مصوب کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر برای شهرداری و شورا در مورد حساب تلفیقی سال 93 با 14 رأی موافق به تصویب رسید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.
آخرین اخبار