کد خبر: ۹۹۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
عضو شورای شهر تهران بر ممنوعیت باغ‌فروشی و تغییر کاربری بدون رعایت موازین قانونی تأکید کرد و گفت: نمی‌خواهیم در مورد گذشته نبش قبر کنیم ولی هدف اصلاح رویکردها است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مجید فراهانی در جلسه شورای شهر امروز در مورد تکالیف مصوب کمیسیون برنامه و بودجه برای شهرداری و شورای شهر تهران در مورد حساب تلفیقی سال 93 ارائه داد.
 
پس از این گزارش زهرا نژادبهرام با طرح سوالاتی گفت: آیا وظیفه شورا فقط صدور مصوبه است؟ آیا رسیدگی به گزارش حسابرسی در کمال صحت و عدالت همچنین انصاف اشکال دارد؟
 
وی بیان داشت:‌ آیا رویکرد تعادل در گزارشی که ربطی به شورای پنجم ندارد اشکال دارد و آیا نباید رویکرد اصلاح‌جویانه برای مصرف بهینه در شهر تهران داشت؟
 
در ادامه صحبت‌های نژادبهرام محمود میرلوحی عضو دیگر شورای شهر بیان داشت: جلسات مهمی در شورای شهر پنجم انجام گرفته که در راستای شفافیت و حسابرسی بهتر بوده است.
 
وی گفت: 35 مورد حساب‌های قبلی بلاتکلیف ماند و دوستان از شهرداری رفتند و این مسئله به عهده شورای شهر پنجم قرار گرفت که حسابرسی سنگین و حرفه‌ای نیاز به وقت فراوان دارد و انتظار داریم رسانه‌ها به این موضوع مهم توجه کنند.
 
میرلوحی به موضوع زمینی با وسعت بسیار زیاد که در دوره‌های قبل به شهرداری تحویل داده شده بود اشاره کرد و گفت: این مسئله نیازمند تحقیق و تفحص است و ما می‌خواهیم سنگ‌بنای رسیدگی را بگذاریم نحوه رسیدگی به املاک اهمیت دارد البته نمی‌خواهیم نبش قبر کنیم بلکه هدف اصلاح رویکرد است.
 
وی تأکید کرد: می‌خواهیم بگوییم باغ‌فروشی و تغییر کاربری بدون چارچوب ممنوع است .
 
وی گفت: باید مصوبه‌ای داشته باشیم که گزارشات خلفات را به هیأت تخلفات و برخی را به قوه قضائیه ارجاع دهیم.
 
سرانجام کلیات تکالیف مصوب کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر برای شهرداری و شورا در مورد حساب تلفیقی سال 93 با 14 رأی موافق به تصویب رسید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.