کد خبر: ۹۹۰۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار شهر فردا
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا،حسینی شاهرودی اظهار داشت: بر اساس این لایحه اختیارات بانک مرکزی افزایش یافته و با استقلال بیشتری درباره این نظارت بر بانک‌ها تصمیم خواهد گرفت .  
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شهر فردا با اشاره به طرح جامع بانکداری اسلامی گفت این طرح نهایی شده و تا پایان هفته برای ارائه در صحن علنی مجلس آماده خواهد شد.

حسینی شاهرودی خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح اختیارات بانک مرکزی افزایش یافته و این بانک با استقلال بیشتری می تواند بر زیرمجموعه خود نظارت کند.

وی همچنین یادآور شد:در طرح جامع بانکداری اسلامی تلاش می‌شود تا قراردادها و عقود بانکی بر اساس نظر شورای فقهی تعیین شود و نظارت بیشتری بر پرداخت تسهیلات بانکی صورت گیرد.

نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اعضا کمیسیون اقتصادی مجلس تلاش کردند تا پیرامون تصویب این طرح زمینه ای فراهم کنند که تسهیلات بانکی به سمت مشاغل مولد اقتصادی جهت‌گیری پیدا کند و سرمایه گذاری بانک ها در بخش های دلالی کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد:با تصویب طرح جامع بانکداری اسلامی تمامی شیوه ها، عقود و قراردادهایی که در بانک منعقد می شود باید با نظر شورای فقهی تدوین و تنظیم شود حتی رویه های بانکی و هر نوع آیین نامه،بخشنامه و مقررات زیر نظر شورای فقهی انجام می شود.   
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت:سازمانی نظارتی براساس طرح جامع بانکداری اسلامی ایجاد می شود که به نوعی ذیل شورای عالی بانک مرکزی است، اما مستقل بوده و با استقلال خود جایگاه رفیعی در حوزه نظارت بر بانک ها که ضعف بزرگ و عمده کشور بوده ایجاد می کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
آخرین اخبار