کد خبر: ۹۸۶۸۷
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
رییس کمیته تنقیح شورای شهر تهران خبر داد
رئیس کمیته تنقیح شورای شهر تهران از امکان مشارکت شهروندان در بررسی طرح‌ها و لوایح خبر داد و گفت: همچنین شهروندان می‌توانند پیشنهادات خود را برای اداره بهتر شهر مطرح کرده و پس از بررسی همه جانبه پیشنهاد مردمی را به صورت طرح در شورا مطرح خواهیم کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حجت نظری ظهر امروز در نشست خبری که به منظور رونمایی از سامانه مصوبات طرح‌ها و لوایح و تنقیح برگزار شد، با بیان اینکه در راستای شفاف‌سازی و دسترسی همه شهروندان به ریز همه طرح‌ها و لوایح و تغییرات اعمال شده بر روی آن، ‌ سامانه مصوبات را به روزرسانی کرده و ارتقاء دادیم، گفت: در این سامانه جزئیات طرح یا لایحه، افراد پیشنهاددهنده، امضاکنندگان، موافقان، مخالفان و... درج شده است.

وی با بیان اینکه چکیده طرح یا لایحه در قسمت توضیحات سایت قید خواهد شد، گفت: مستندات طرح یا لایحه، نامه‌نگاری‌ها، تغییرات اعمال شده در کمیسیون، پیشنهادات مطرح شده در صحن و نهایتا مصوبه مورد تصویب اعضای شورای شهر روی این سامانه بارگذاری شده است.

وی با بیان اینکه نهایتا آخرین نسخه تصویب شده طرح یا لایحه در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت، گفت: برای اولین بار قسمتی را در نظر گرفتیم که در آن شهروندان می‌توانند نظرات، ‌ مطالب، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کنند و نمایندگان آن‌ها در شورای شهر نیز حتما این نظرات را اعمال می‌کنند؛ چه بسا اگر چنین سامانه‌ای قبل از استفساریه ۶۲ باغ بود و اعضای شورا جو حاکم در جامعه در مورد باغات را مطلع می‌شدند، قطعا به این استفساریه رأی مثبت نمی‌دادند.

وی با بیان اینکه همچنین شهروندان می‌توانند پیشنهادات خود را در هر حوزه‌ای در این سامانه قید کنند، گفت: پس از بررسی پیشنهادات مردمی، در صورت امکان، این پیشنهاد به صورت طرح توسط نمایندگان مردم در شورا ارائه خواهد شد.

نظری با بیان اینکه سال ۹۵ یک سایتی دیگر در حوزه مصوبات رونمایی شد، اما صرفا فایل نهایی مصوبات را منتشر می‌کرد، گفت: اکنون در زیرپرتال همان سایت، این سامانه جدید راه‌اندازی شده است که به صورت جزئی تمامی اتفاقاتی که حول یک طرح یا لایحه رخ می‌دهد را درج می‌کند.

وی با بیان اینکه در این سامانه پیش از تصویب طرح یا لایحه نیز می‌توان مداخلاتی داشت، گفت: شهروندان می‌توانند پیشنهادات خود را مطرح کنند.

نظری با بیان اینکه ۵۶۰۹ مصوبه از ابتدای آغاز به کار شورای شهر تاکنون بر روی این سامانه بارگذاری شده است، ‌ گفت: این سامانه برای اولین بار در سیستم قانون‌گذاری کشور امکان نظرسنجی را فراهم کرده است و بر اساس این سامانه همه کاربران از ابتدای مطرح شدن طرح تا انتها که تصویب و ابلاغ است، در جریان تمامی مصوبات قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه براساس رایزنی‌های انجام شده، مصوبات وزارت کشور که مرتبط با شهر تهران و موضوعات آن است نیز در این سایت بارگذاری می‌شود، گفت: البته مصوبات انجمن شهر که پیش از انقلاب فعالیت می‌کرده نیز جمع‌آوری شده است، اما برخی واژه‌ها در این مصوبات وجود دارد که با انقلاب و روی کار آمدن جمهوری اسلامی دیگر نیازی به استفاده از این الفاظ نیست و در زمینه بارگذاری یا عدم بارگذاری این مصوبات منتظر اعلام نهایی کمیسیون حقوقی شورای شهر هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

زنان نظامی در آناتولی مرکزی ترکیه زیر نظر مربیان مجرب آموزش می بینند.
برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

در مسابقه عکاسی آب و هوا ۲۰۱۹ که در انگلستان برگزار شد، دو عکاس از ایران موفق شدند به بخش نهایی راه پیدا کنند. عکس علی باقری مقام دوم را در بخشِ عکاسان زیر ۱۷‌سال کسب کرد و عکس محمد مهیمنی که سیل آق قلا را به تصویر کشیده بود به فهرست چند تصویر برگزیده در بخش پایانی مسابقه راه پیدا کرد.