کد خبر: ۹۸۶۷۹
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
رئیس اتحادیه املاک در گفتگو با شهرفردا
روند صعودی قیمت مسکن که از ماه های گذشته به ویژه در مناطق لوکس نشین تهران آغاز شده بود، اکنون در روند نزولی قرار گرفته و بازار مسکن شرایط باثباتی را تجربه می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مصطفی قلی خسروی رئیس رئیس اتحادیه اصناف در گفت و گو با خبرنگار «شهر فردا» با اشاره به وضعیت بازار مسکن گفت رشد قیمت مسکن که از سال گذشته روند صعودی به خود گرفته بود از اردیبهشت ماه تقریبا متوقف شده و اکنون روند با ثباتی در بازار مسکن حکمفرماست .

قلی خسروی افزود: بدون شک بازار مسکن موتور محرکه اقتصاد کشور است و کاهش معاملات و رکود در بازار مسکن به نفع اقتصاد کشور ما نیست. 

وی با اشاره به کاهش عرضه نو سازها در منوهای فروش آژانسهای مسکن گفت قیمت تمام شده خانه های نوساز به شدت افزایش یافته و به علت بالا بودن هزینه های ساخت و ساز هم اکنون عرضه نوسازها به کندی صورت می گیرد .

قلی خسروی تأکید کرد: با وجود آنکه تقاضای  نسبی  در خانه های ۸۰ متری برقرار است و در محلات غیر لوکس معاملات مناسبی انجام می‌شود اما در صورتی که بازار روند کنونی را حفظ کند نمی توان به بازار مسکن خوشبین بود. 

این کارشناس همچنین خاطرنشان کرد: رشد بازار مسکن با محرک‌های دولت نظیر  وام مسکن در مناطق مسکن فرسوده می تواند راه گشا باشد اما پیش از آن باید با کنترل هزینه‌های تمام شده عرضه مسکن را افزایش داد .

رئیس اتحادیه املاک همچنین در پاسخ به این سوال که کاهش معاملات مسکن تا ۶۲ درصد در تهران نشان دهنده رکود بازار در پایتخت است یا خیر گفت:نمی توان افزایش صعودی قیمت مسکن را طی ماه‌های گذشته انکار کرد اما واقعیت آن است که با دشوار شدن شرایط اقتصادی ناشی از تحریم و فشارهای بیرونی و کمبود منابع مالی خریداران مسکن کمتر وارد بازار شده و ترجیح می دهند در شرایط ثبات بازار اقدام به معامله کنند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون بازار مسکن ثبات نسبی و خود را یافته و انتظار می‌رود با روند واقعی شدن قیمتها با کاهش نسبی قیمت مسکن همراه باشد.
برچسب ها: قیمت مسکن ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

یک کارشناس اقتصادی گفت : با وجود آنکه استفاده از بیت کوین در شرایط تحریمی می تواند راهگشا باشد ، با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با زبان انگلیسی و بلاکچین امکان کلاهبرداری و فرارهای مالیاتی باید با تصویب قوانین مکمل دیده شود.
مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.