کد خبر: ۹۸۶۵۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از احتمال وزش باد شدید درعصر امروز خبر داد و گفت: تهران فردا، اول مرداد آلوده می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین شهبازی، مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ،‌درباره وقوع وزش باد در تهران اظهارداشت: با تغییر شرایط جوی تا بعدازظهر امروز، برای برخی ساعات افزایش میزان ابر و وزش باد شدید با بزرگی بالاتر از 8 متربرثانیه)انتظار می رود که در برخی اوقات احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

وی افزود: همچنین با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر گازهای مورد نیاز برای شکل گیری آلاینده ازن، طی برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات 14 تا 18) افزایش موقتی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده خواهد شد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) در بعضی ساعات آخرین روز از تیر، وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار  می‌گیرد.

شهبازی عنوان کرد: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی دوشنبه و تداوم آن تا روز بعد، در برخی ساعات صبح نخستین روز از مرداد شرایط برای افزایش موقتی آلاینده ها فراهم خواهد شد.

وی گفت: هرچند همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی تا بعدازظهر، برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد انتظار می رود. از این رو، در برخی ساعات روز سه شنبه افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده خواهد شد که به تبع آن کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس در برخی مناطق پایتخت را به دنبال خواهد داشت.

منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.