کد خبر: ۹۸۶۴۸
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
طرح ملی «ابرار» به همت معاونت فرهنگی قوه قضائیه و مشارکت ستاد دیه و کمیته امداد ۳ تا ۵ شهریور سال‌جاری برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بیست و پنجم ذی‌الحجه سال دهم هجری روز نزول آیه اطعام است که در آن به اعتقاد مفسران اسلامی خداوند متعال در پی احسان اهل‌بیت عصمت و طهارت به تمجید از آن‌ها پرداخته است.

سوره «انسان» یا «هل اتی» هفتاد و ششمین سوره قرآن کریم و از جمله سوره‌های مدنی است که به تفصیل اوصاف ابرار (نیکوکاران) را مطرح و به احصاء نعمت‌هایی می‌پردازد که پروردگار برای محسنین مطرح کرده‌اند.

قریب به اتفاق مفسران شیعه و اهل سنت، شان نزول آیه هشتم این سوره را که به آیه اطعام معروف شده است، مربوط به واقعه‌ای می‌دانند که به‌دنبال آن آل‌الله برای ادای نذر خود سه روز متوالی را روزه می‌گیرند. ادای نذری که در روز اول آن غذای افطار به مسکین داده شده و در روزهای دوم و سوم این طعام به ترتیب به یتیم و اسیر بخشیده می‌شود.

به یمن احیای این سنت حسنه و با هدف مساعدت زندانیان تحت حمایت ستاد دیه کشور و همچنین مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) جلسه‌ مشترک حجت‌الاسلام هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه با مسئولین مجموعه‌های مذکور برگزار شد.

اعضای کارگروه‌های ویژه این برنامه فرهنگی به دلیل تقارن زمانی احسان خاندان نبوت در ایام 23 تا 25 ذی‌الحجه تلاش دارند تا یک ماه آینده ضمن جلب حمایت حداکثری نهادهای فعال اجتماعی، با دعوت از هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های مردمی در برپایی هرچه باشکوه‌تر طرح همیار مستمندان و محبوسان غیرعمدی سهیم باشند که بدون پشتوانه مالی عمر خویش را در بند سپری می‌کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.