کد خبر: ۹۸۵۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری:
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری معتقد است که شتاب دهنده‌ها، مسیر تحقق زیست‌بوم کارآفرینی در کشور را کوتاه می‌کنند و در این زمینه یک راه میانبر محسوب می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» به نقل از موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معین، مصطفی قانعی درباره ضرورت شکل گیری شتاب دهنده‌ها در کشور، گفت: در واقع شتاب دهنده‌ها بلوغ مراکز رشد ما محسوب می‌شوند و قطعاً نتایج بزرگی برای کشور خواهند داشت. از آنجایی که مراکز رشد ما مثل الگوی این مراکز در کشورهای غربی به خوبی جواب نداده است، به نظر می‌رسد راه میانبر در این مسیر استفاده از شتاب دهنده‌ها باشد.
 
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری افزود: به نظر می‌آید که تعداد شتابدهنده ها از تعداد استارتاپ ها در حال پیشی گرفتن است و هفته‌ای نیست که شتابدهنده جدیدی به وجود نیاید، البته همه آنها هم ماندگار نمی‌شوند و برخی شکست می‌خورند.
 
به گفته قانعی، شتابدهنده ها نقش بسیار مهمی در اکوسیستم کارآفرینی دارند، چرا که تعداد زیادی شغل ایجاد کرده اند.
 
وی همچنین تصریح کرد: ارزش بنیادی شتاب دهنده‌ها در این است که توانایی برای رشد اقتصادی را بالا می‌برند و باعث ایجاد پرورش فرهنگ کارآفرینی در جوامع محلی می‌شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

یک کارشناس اقتصادی گفت : با وجود آنکه استفاده از بیت کوین در شرایط تحریمی می تواند راهگشا باشد ، با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با زبان انگلیسی و بلاکچین امکان کلاهبرداری و فرارهای مالیاتی باید با تصویب قوانین مکمل دیده شود.
مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.