کد خبر: ۹۸۵۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
سخنگوی شورای شهر تهران ضمن انتقاد به غیرشفاف بودن بخشی از فرآیندها در صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی پایان کار گفت: همه این فرآیندها باید به تصویب شورای شهر برسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی اعطا درباره طرح الزام شهرداری به ارائه لایحه فرایند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی‌های پایان کار ساختمانی اظهار داشت: این طرح در اردیبهشت 98 با امضای 16 نفر تقدیم هیأت رئیسه و پس از آن به کمیسیون معماری و شهرسازی ارائه شد. 

وی افزود: در بحث صدور پروانه عملیات ساختمانی اکنون فرآیند به تصویب شورا نرسیده لذا ما در حوزه نظارتی مبنای روشنی نداریم تا گام‌های مختلف را بررسی کنیم و ببینیم در مناطق چه می‌گذرد.
 
سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در مناطق مختلف وحدت رویه نیست و در برخی از بخش‌ها فرایند غیرشفاف صورت می‌گیرد از طرفی در شورای شهر نیز روشن نیست که کمیسیون توافقات کجای فرآیند صدور پروانه قرار دارند و یا در چه مرحله‌ای شورای معماری ورود می‌کند بنابر این در طول فرآیند نمی‌توانیم نظارت کنیم. 
 
وی گفت: تفسیرپذیری از این فرآیند باید حذف شود و همه گواهی ساختمانی و پروانه‌ها همچنین مقاوم‌سازی و گواهی پایان کار و عدم خلافی فرآیند آن باید به تصویب شورا برسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.