کد خبر: ۹۸۵۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
سخنگوی شورای شهر تهران ضمن انتقاد به غیرشفاف بودن بخشی از فرآیندها در صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی پایان کار گفت: همه این فرآیندها باید به تصویب شورای شهر برسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی اعطا درباره طرح الزام شهرداری به ارائه لایحه فرایند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی‌های پایان کار ساختمانی اظهار داشت: این طرح در اردیبهشت 98 با امضای 16 نفر تقدیم هیأت رئیسه و پس از آن به کمیسیون معماری و شهرسازی ارائه شد. 

وی افزود: در بحث صدور پروانه عملیات ساختمانی اکنون فرآیند به تصویب شورا نرسیده لذا ما در حوزه نظارتی مبنای روشنی نداریم تا گام‌های مختلف را بررسی کنیم و ببینیم در مناطق چه می‌گذرد.
 
سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در مناطق مختلف وحدت رویه نیست و در برخی از بخش‌ها فرایند غیرشفاف صورت می‌گیرد از طرفی در شورای شهر نیز روشن نیست که کمیسیون توافقات کجای فرآیند صدور پروانه قرار دارند و یا در چه مرحله‌ای شورای معماری ورود می‌کند بنابر این در طول فرآیند نمی‌توانیم نظارت کنیم. 
 
وی گفت: تفسیرپذیری از این فرآیند باید حذف شود و همه گواهی ساختمانی و پروانه‌ها همچنین مقاوم‌سازی و گواهی پایان کار و عدم خلافی فرآیند آن باید به تصویب شورا برسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.
آخرین اخبار