کد خبر: ۹۸۵۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: قرار نبود بنیاد مستضعفان برای واگذاری باغ عبقری و باغ وثوق‌الدوله، پولی از شهرداری بگیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد سالاری در جلسه علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران در تذکری اظهار داشت: براساس درخواست اعضای شورای شهر تهران و همکاری بنیاد مستضعفان و شخص آقای سعیدی‌کیا که برای اولین‌بار در شورا حضور پیدا کرده، گزارشی از باغ‌های در مالکیت این بنیاد تهیه و پیش‌بینی شد باغ عبقری (بوستان پدر) در منطقه ۲ به فضای سبز عمومی، تبدیل و در اختیار شهروندان قرار گیرد.
 
وی با تشکر از افرادی که برای به نتیجه رسیدن تبدیل این دو باغ به بوستان عمومی پیگیری کرده بودند، گفت: قرار نبود ما قیمت این باغ‌ها را به بنیاد پرداخت کنیم و این واگذاری‌ها در راستای مسئولیت‌پذیری نهادهای عمومی مانند بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی (ره) و ... باید انجام گیرد و در جلسه‌ای که با نمایندگان بنیاد مستضعفان برگزار شد، نمایندگان نیز این توافق را پذیرفتند.
 
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران تأکید کرد: اگر قرار بود شهرداری برای این باغ‌ها پولی پرداخت کند و نیازی نبود در این منطقه که از لحاظ سرانه‌های فضای سبز، موقعیت مناسبی دارد، چنین اقدامی انجام شود بلکه شهرداری می‌توانست در بافت فرسوده که به شدت از لحاظ فضای سبز، دچار کمبود است، فضای سبز مورد نظر را خریداری کند.
 
وی با تأکید بر اینکه نمایندگان شورا به شدت با خرید باغ‌ها مخالفت کرده‌اند و قرار بود همانند واگذاری بوستان «یاس فاطمی» که به دستور مقام معظم رهبری به شهر تهران انجام شد، سایر نهادها نیز فضاهای سبز در اختیار خود را تقدیم شهر و شهروندان کنند، خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان، اوقاف، کمیته امداد و ... بدانند باغ‌های در اختیارشان بر اساس مصوبه خانه ـ باغ، دیگر اجازه ساخت‌وساز ندارند و باید خودشان درختان باغ‌ها را آبیاری و رسیدگی کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.
آخرین اخبار