کد خبر: ۹۸۵۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
عضو شورای شهر تهران ضمن تذکر به شهرداری به دلیل وقوع حادثه در میدان حسن‌آباد گفت:‌سال گذشته 736 مورد عملیات اطفاء حریق در اماکن تجاری، کسبی و انبارها به وقوع پیوسته که 12 درصد کل حریق‌های ساختمانی بوده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،صدراعظم نوری در صد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری درباره وقوع حادثه میدان حسن‌آباد اظهار داشت:‌مخاطب صبحت‌های من شهرداری‌ها به ویژه منطقه 11 و 12، اتحادیه اصناف، سازمان میراث فرهنگی است.  
 
وی افزود: انبار بزرگ یراق و ابزارآلات 26 تیر به دلیل  عدم توجه به ضوابط و ایمنی در دوره بهره‌برداری طعمه حریق شد که البته هر چند با اقدامات مؤثر آتش‌نشانان حریق به موقع اطفا شد ولی خسارت‌های مادی و معنوی از این حادثه صورت گرفت.
 
وی گفت:‌بر اساس سازمان آتش‌نشانی در سال 97 حدود 736 مورد عملیات اطفا حریق در اماکن تجاری یا کسبی یا در انبارها به وقوع پیوسته که 12 درصد کل حریق‌های ساختمانی را به خود اختصاص داده است.
 
نوری با تأکید بر اینکه نخست چنین حوادثی هویت تاریخی شهر را دستخوش تغییر قرار می‌دهد گفت:‌استفاده از ظرفیت‌های موجود در قوانین فرادستی در این زمینه لازم است.
 
وی تأکید کرد: باید ساز و کار مشترکی بین اتحادیه اصناف و آتش‌نشانی جهت پیشگیری از این حوادث به وقوع پیوندد و شهرداری‌های مناطق 22‌گانه به ویژه منطقه 11 و 12 را به نظارت بر فعالیت و بهره‌برداری از مراکز تجاری و کسبی تأکید می‌کنم.
 
وی گفت:‌ آثار تاریخی به جا مانده هویت شهر تهران است و مردم با آنها احساس تعلق خاطر دارند لذا حفاظت از آنها اهمیت داشته و ضرورت احتمال ویژه نهادهای درگیر برای ایمن‌سازی آثار تاریخی را به همراه دارد.
 
نوری بیان داشت:‌تغییر کاربری علت اولیه آتش‌سوزی میدان حسن‌آباد است و منوط کردن صدور یا تمدید جواز صنفی به دارا بودن تأییدیه ایمنی ساختمان در جهت پیشگیری از این حوادث امری ضروری به شمار می‌رود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.