کد خبر: ۹۸۵۴۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
شهردار کرمان:
شهردار کرمان با اشاره به برگزاری اولین رویداد حافظه چوب گفت: بر این اساس ۱۶ اثر به مجموعه هنری کرمان اضافه شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهران عالم‌زاده در آئین اختتامیه اولین رویداد حافظه چوب بیان داشت: این رویداد ثمره همکاری تعدادی هنرمندان جوان با همکاران ما در شهرداری است.

وی افزود: از همکارانم در عرصه‌های مختلف می‌خواهم با احساس مسئولیت وارد کارهای مختلف هنری و فرهنگی شوند و رویدادهای جدید را در حیطه کاری خود ارائه کنند.

شهردار کرمان گفت: ۱۶ اثر به مجموعه هنری استان کرمان اضافه شد که این آثار قیمت ندارند زیرا بسیار هنرمندانه طراحی و ساخته شده‌اند اگر همکاری هنرمندان با همکاران ما در شهرداری نبود این اتفاق طی یک هفته و در این چهارچوب رقم نمی‌خورد لذا زمان نیز یکی از عوامل تأثیرگذار در خلق یک اثر تاریخی هنری است.

عالم‌زاده اظهار کرد: امیدوارم که شاهد چنین برنامه‌هایی با توجه به میراث تاریخی که داریم باشیم و با توجه به سیمای شهرمان بیشتر به آن بپردازیم.

وی به حافظه تاریخی به عنوان نمودار یا گذشته مشترک نسل‌ها اشاره کرد و یادآور شد: حافظه تاریخی مردم شامل دو بخش معنوی و مادی است که باعث خواهد شد آثار در اذهان مردم از بین نرود؛ در بخش حافظه معنوی ما قرن‌هاست که حادثه تاسوعا و عاشورا و عید نوروز و بسیاری از مراسم را در اذهان خود داریم که از بین نمی‌روند.

عالم‌زاده افزود: حافظه مادی شامل آثار، بناها، میادین و فضاهای باز شهری که مبانی و هویت‌های خاص خودشان را دارند همه اینها یک حافظه تاریخی دارند که یک تعلق خاطر برای ما ایجاد می‌کنند مثل نامگذاری برخی از خیابان‌ها که بر اثر مرور زمان و حتی تغییر نام هنوز به همان نام گذشته شناخته می‌شوند.

شهردار کرمان ابراز داشت: علیرغم پیشرفت تکنولوژی ما هنوز به برخی آثار تعلق خاطر داریم که متفاوت بودن ما را نسبت به شهرهای دیگر می‌رساند.

وی ادامه داد: حافظه تاریخی از این حیث مهم است که در ما تعلق خاطر ایجاد می‌کند اما در این مورد یک آسیب وجود دارد که ما توجه زیادی به این حادثه تاریخی نداشته باشیم لذا در برخی موارد حافظه مردم را دچار تعلل کردیم و نسبت به میراث تاریخی بی‌تفاوت بودیم و یک سری موضوعات را از حافظه مردم پاک کردیم اصرار بر تغییر آن چیزی که در حافظه مردم وجود دارد کار درستی نیست لذا حافظه تاریخی یک کار ذاتی و تکمیلی است.

عالم‌زاده بیان داشت: قطعاً درختان یکی از مواریث تاریخی بشر هستند و نوع دیگر زندگی در عرصه شهری را به وجود می‌آورد که باید به مردم نشان دهیم لذا علاوه بر اینکه از سایه، میوه و … درختان استفاده می‌کنیم می‌توانیم از آن به عنوان یک اثر هنری استفاده کنیم.

در پایان این مراسم به برگزیدگان آثار فاخر در این رویداد جوایزی اهدا شد.
برچسب ها: شهرفردا ، کرمان ، شهردار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.
آخرین اخبار