کد خبر: ۹۸۵۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
معاون شهردار بیرجند خبر داد
معاون شهردار بیرجند با بیان اینکه با فرار جمعیتی از مهر شهر به داخل شهر مواجه هستیم، گفت: در صورت تامین زمین آمادگی ایجاد بازارچه محلی در این نقطه را داریم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی عدل در کارگروه استانی پیشگیری از رشد و گسترش مناطق جدید بافت‌های ناکارآمد شهری بیان کرد: در سال گذشته ۶۰ درصد پروژه‌های شهرداری در منطقه شمال شهر بیرجند و مناطق بافت ناکارآمد شهری اجرایی شد.

وی طرح فرزان را از مهم‌ترین پروژه‌های اجرایی شده در شمال شهر بیرجند عنوان کرد و گفت: این پروژه از سال ۸۳ توسط برخی از دستگاه‌ها برنامه‌ریزی شده بود اما بعد از ۱۳ سال متوجه ناکارآمدی طرح شدند.

عدل با بیان اینکه محور فرزان بعد از ۱۴ سال بازگشایی شده است، افزود: طی این چند سال چند صد لکه به صورت تکه‌هایی از املاک خریداری و تخریب شد اما هیچ برنامه‌ای برای آنها گذاشته نشده و همچنان بلاتکلیف است.

وی با اشاره به مشکلات پروژه فرزان بعد از اتصال پل موسی بن جعفر (ع) به سه راهه اسدی بیان کرد: تاسیسات برق، شبکه فاضلاب و آب دچار مشکل شده و نیازمند توجه متولیان است.

مشکل اساسی در شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی مهرشهر

معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند بیان کرد: در حال حاضر آسفالت و نظافت منطقه دچار مشکل است بنابراین از راه و شهرسازی خواستاریم در تعیین تکلیف اراضی باقی مانده تسریع کند.

عدل بیان کرد: در مهرشهر در سال ۱۳۹۲ با شرایطی از سوی شورای شهر وقت با ۳۰۰ هکتار به محدوده شهری الحاق شد که هنوز شرایط اجرایی نشده است.

وی شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی مهرشهر دچار مشکل اساسی است، گفت: قنات‌هایی در مسیر وجود دارد که تعیین تکلیف نشده است.

عدل با بیان اینکه مهرشهر در پروژه‌های آسفالت جزو اولویت‌ها است، اظهار کرد: در زمان تحویل پروژه‌های مهرشهر اعلام کردیم که باید شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی انجام و حقوق شهرداری از املاک داده شود اما تاکنون یک متر مربع از حق و حقوقات پرداخت نشده است.

وی با بیان اینکه آمادگی داریم اگر حداقل زمین را در اختیارمان قرار دهند در راستای ایجاد فضای سبز اقدام کنیم، گفت: به دنبال انتقال بازارچه ابوذر به مهر شهر هستیم اما حداقل زمین را نداریم.

معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند بیان کرد: فرار جمعیتی از مهرشهر به داخل شهر داریم چراکه خدمات شهری حداقل است که می‌طلبد مورد توجه واقع شود.

آمادگی برای ایجاد بازارچه محلی

عدل خواستار توجه ویژه به روستاهای حاشیه شهر شد و افزود: این روستاها تمام خدمات شان را از مرکز دریافت می‌کنند بنابراین در افزایش محدوده‌ها دقت نظر شود.

معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند بیان کرد: بارگذاری‌ها در محدوده‌های حاشیه شهر بیرجند واقعی باشد نه اینکه تنها با هدف کسب درآمد انجام شود.

وی با اشاره به ضرورت بازارچه‌های صنایع دستی بیان کرد: طرح بزرگی در پارک جنگلی شروع شده که فضایی برای بازارچه صنایع دستی و محصولات کشاورزی بیرجند پیش بینی شده اما بنیاد مستضعفان زمینی را در اختیار قرار نمی‌دهد.

معاون امور عمرانی شهرداری بیرجند بیان کرد: همچنین آمادگی برای ایجاد بازارچه محلی در منطقه مهرشهر داریم اما زمینی برای این امر در اختیار نداریم.

وی با بیان اینکه خانه علم از جمله آثار تاریخی بوده که تخریب شدید شده است، گفت: اگر این آثار در اختیار شهرداری قرار داده شود در راستای احیای آنها اقدام می‌کنیم اما متولیان مربوطه این امر را در قبال وجه نقد انجام می‌دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

زنان نظامی در آناتولی مرکزی ترکیه زیر نظر مربیان مجرب آموزش می بینند.
برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

در مسابقه عکاسی آب و هوا ۲۰۱۹ که در انگلستان برگزار شد، دو عکاس از ایران موفق شدند به بخش نهایی راه پیدا کنند. عکس علی باقری مقام دوم را در بخشِ عکاسان زیر ۱۷‌سال کسب کرد و عکس محمد مهیمنی که سیل آق قلا را به تصویر کشیده بود به فهرست چند تصویر برگزیده در بخش پایانی مسابقه راه پیدا کرد.