کد خبر: ۹۸۵۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا از میزبانی نیروی انتظامی در سی و دومین دوره از مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح از یکم تا سوم مرداد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی در نشست خبری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امید است این نشست مورد عنایت حضرت حق و امام عصر (عج) باشد و به تعالی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا و رسیدن نیروی انتظامی به تراز انقلاب اسلامی کمک کند.

وی افزود: یکی از مطالبات مکرر ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای، ساخت نیروی انتظامی در تراز جامعه قرآنی، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران است و برای تحقق این مهم بایستی نیروهای پلیس ضمن انس با قرآن با شاخص‌ها و ویژگی‌های پلیس در تراز قرآن و انقلاب آشنا باشند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ادامه داد: در همه جای دنیا نیروهای مسلح اعم از پلیس و ارتش حضور دارند اما تفاوت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از جمله نیروی انتظامی؛ بعد مکتبی، انقلابی و دارا بودن نیروهای متشرع و متدین است.

این مقام مسئول اضافه کرد: امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که سراسر ظلمت است و توسل به سبک زندگی غربی باعث شده بسیاری از ارزش‌های اخلاقی و الهی دور شوند، در این میان جمهوری اسلامی ایران پرچمدار پیاده سازی فضائل انسانی و ارزش‌های الهی است.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی ادامه داد: امروز قرآن کریم نسخه شفابخش همه دردهای جامعه انسانی و عصر حاضر است و آدمی هرچقدر بیشتر به ریسمان تعالیم قرآنی و انبیاء الهی متوسل شود، عاقبت به خیرتر می شود.

وی با بیان اینکه مفاهیم ارزشی چون حقوق بشر برگرفته از تعالیم انبیاء است، بیان کرد: البته حقوق بشر اسلام با حقوق بشر غربی متفاوت است چرا که می‌بینیم در غرب بسیاری از ظلم‌ها تحت عنوان حقوق بشر صورت می‌گیرد و با این عنوان خود را مجاز به تجاوز و تعدی به کشورها و انسان های مختلف می‌دانند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا خاطر نشان کرد: در حقوق بشر قرآنی، انسان‌ها به معنای واقعی حق تعیین سرنوشت دارند، استقلال کشورها به رسمیت شناخته می‌شود و تجاوز به سایر کشورها معنا و مفهومی ندارد و در واقع حقوق بشر قرآنی سراسر احترام و عزت است.

وی یادآور شد: در چنین شرایطی یعنی عصر حاضر عمل و انس به قرآن و استخراج پیام‌های والای الهی، اخلاقی و انسانی آن و عرضه به جهان سراسر ظلم لازم و ضروری است و باید به الگو و سبک زندگی دینی و قرآنی متوسل شویم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا از میزبانی نیروی انتظامی در سی و دومین دوره از مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح از یکم تا سوم مرداد خبر داد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

زنان نظامی در آناتولی مرکزی ترکیه زیر نظر مربیان مجرب آموزش می بینند.
برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

در مسابقه عکاسی آب و هوا ۲۰۱۹ که در انگلستان برگزار شد، دو عکاس از ایران موفق شدند به بخش نهایی راه پیدا کنند. عکس علی باقری مقام دوم را در بخشِ عکاسان زیر ۱۷‌سال کسب کرد و عکس محمد مهیمنی که سیل آق قلا را به تصویر کشیده بود به فهرست چند تصویر برگزیده در بخش پایانی مسابقه راه پیدا کرد.