کد خبر: ۹۸۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران در اطلاعیه ای ضوابط تبلیغات کاندیداها در این دوره را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در اطلاعیه مذکور آمده است:«پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها در تاریخ جمعه 4 مردادماه در مساجد و محلات تهران برگزار می شود و کاندیداها فرصت دارند از تاریخ 1398/04/29 لغایت 1398/05/02 با رعایت ملاحظات قانونی تبلیغات لازم برای معرفی برنامه های خود را پیگیری کنند.

براین اساس، هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران به منظور رعایت حقوق شهروندی و لحاظ مصالح شهر و مردم، مجموعه دستورالعمل هایی را در خصوص نحوه تبلیغات کاندیداهای محترم تدوین کرده است. بدیهی است رعایت دستورالعمل های مذکور از سوی تمامی داوطلبان الزامی است.
 
ماده یک: فعالیت های مجاز تبلیغاتی نامزدها
1- کاندیداهای محترم می توانند پس از اعلام رسمی اسامی و با رعایت کلیه قوانین و مقررات و مفاد این دستورالعمل در مهلت تعیین شده توسط هیات اجرایی انتخابات، نسبت به انجام فعالیت های تبلیغاتی اقدام کنند.

2- تبلیغات کاندیداها در فضای مجازی ضمن رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوط بلامانع است.
3- داوطلبان می توانند برای عضویت در شورایاری محله ائتلاف تشکیل دهند.

4- کاندیداها می توانند با رعایت مندرجات این دستورالعمل از طریق نصب پوستر،پلاکارد، تراکت، جزوه و بروشور اطلاعات نسبت به معرفی و تبلیغ خود اقدام کنند. ابعاد پوسترهای تبلیغاتی نباید بیش از70 × 100 سانتی متر باشد.

5- کاندیداها در صورت تمایل به تشکیل ستاد انتخاباتی در سطح محله مکلف اند همزمان با آغاز به کار ستاد تبلیغاتی نشانی و محل ستاد و مشخصات کامل مسئول ستاد را به صورت کتبی و به امضای خود (کاندیدا) به هیات اجرائی منطقه اعلام کنند.

6- درج مدارک تحصیلی و سوابق خدمتی و اجرایی توسط کاندیداها مشروط به وجود مستندات قابل ارایه به هیات های اجرایی و نظارت در پوستر، پلاکارد وتراکت های تبلیغاتی بلامانع است.

7- استفاده از عکس کاندیداها در تراکت و بروشورهای تبلیغاتی با رعایت ضوابط و مقررات مندرج در این دستورالعمل بلامانع است.

8- برگزاری برنامه سخنرانی و پرسش و پاسخ از طرف کاندیداهای انتخاباتی و طرفداران آن ها در مکان های محصور و مجاز بدون ایجاد هرگونه مزاحمت برای شهروندان محترم و سایر کاندیداها و با رعایت کلیه قوانین و مقررات و موافقت هیات اجرایی منطقه بلامانع است.

تبصره: کاندیداهای انتخاباتی مکلف اند 24 ساعت قبل از برنامه ریزی برای برگزاری مراسم پرسش و پاسخ یا سخنرانی نشانی دقیق محل و ساعت آن را کتباً به هیات اجرایی منطقه اعلام کنند.
 
9- استفاده از نظرات شخصیت ها (بدون ذکر عنوان و سمت اداری و رسمی آن ها)، مجامع، احزاب و گروه های مجاز در تایید کاندیداهای انتخاباتی با ارایه و انتشار مستندات و اجازه کتبی از طرف آنان (شخصیت ها) در تبلیغ کاندیداها بلامانع است.

10- کاندیداها می توانند با انعقاد قرارداد و پرداخت وجه آن از خدمات شرکت پست به منظور ارسال بسته های تبلیغاتی خود استفاده کنند.

11- تبلیغ کاندیداها در جراید و روزنامه ها با رعایت ضوابط و مقررات مربوط به تبلیغات مجاز است.
 
ماده 2 : ممنوعیت های تبلیغاتی نامزدها:
1- انجام هرگونه تبلیغات در خارج از مهلت تعیین شده.
2- هرگونه تبلیغ زودتر از موعد مقرر و 24 ساعت قبل از شروع انتخابات و روز رای گیری.
3- هرگونه دسترسی غیرمجاز یا تغییر در محتوای تبلیغاتی سایر کاندیداها.
4- نصب پوستر، پلاکارد و ... روی شیشه اماکن صنفی خصوصی ساختمان ها و بدنه خودروهای شخصی بدون کسب اجازه رسمی و کتبی از مالکان آن ها.
5- نصب هرگونه تبلیغ بر روی تاسیسات شهری شامل ساختمان های اداری، باجه تلفن عمومی، پل های مخصوص تردد عابر پیاده، خودروهای دولتی و نهادهای عمومی و اتومبیل، پست برق، صندوق پستی و دیوار اماکن عمومی.
6- استفاده از بلندگو و راه اندازی کاروان های شادی در معابر عمومی جهت تبلیغ کاندیداها.
7- پاره، مخدوش یا معدوم کردن عکس و آثار تبلیغاتی سایر کاندیداها.
8- هرگونه استفاده از نام و عناوین و تصاویر شخصیت های حقیقی و حقوقی بدون اخذ رضایت کتبی آنان.
9- درج و اظهار هرگونه مطلب خلاف واقع در اوراق تبلیغاتی.
10- اظهار یا درج هرگونه مطلب تبلیغاتی که امکان ارایه مستندات آن به هیات های اجرایی و نظارتی منطقه وجود نداشته باشد.
11 – تبلیغ علیه کاندیداها و هتک حرمت و حیثیت آن ها به هرطریق که باشد.
12- درج یا اظهار نظر مطالب خلاف واقع.
13- دادن وعده های غیرواقعی و غیر مرتبط با وظایف و اختیارات انجمن شورایاری محله.
14- عدم رعایت صداقت و راستگویی در تبلیغات، سخنرانی ها و جلسات پرسش و پاسخ.
15- استفاده از دفاتر شورایاری و کلیه اماکن متعلق به شهرداری و موسسات تابع و سراهای محلات برای تبلیغ.
16- دیوارنویسی، راه اندازی کاروان های تبلیغاتی و استفاده از بلندگوهای سیار خارج از محیط سخنرانی یا ستاد تبلیغاتی.
17- استفاده از وسایل و امکانات وزارتخانه ها و ادارات، شرکت های دولتی و موسسات وابسته به دولت و شهرداری ها و شرکت ها و سازمان های وابسته به آن ها و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی (به هر میزان) استفاده می کنند.
18- فعالیت تبلیغاتی مجریان و ناظران انتخابات برای کاندیداهای انتخاباتی.
19- الصاق هرگونه آثار تبلیغاتی کاندیداها روی علائم راهنمایی و رانندگی، تابلوی بیمارستان ها، تابلوی مدارس و سایر موسسات آموزشی و تابلوهای منصوبه در معابر عمومی.
20- نصب هرگونه عکس و آثار تبلیغاتی کاندیداهای انتخاباتی در محل شعبه ثبت نام و اخذ رای در زمان رای گیری.»
 
گفتنی است؛ کلیه کاندیداهای محترم پنجمین دوره انتخابات انجمن های شورایاری مکلف اند ضمن رعایت اصل صداقت و راستگویی و پرهیز از تخریب سایر کاندیداهای محترم در کلیه فعالیت های تبلیغاتی خود، از انجام هرگونه اقدام مغایر با موارد مندرج در این دستورالعمل پرهیز کرده و احترام به قوانین و مقررات عمومی و حقوق شهروندان محترم را به عنوان یک اصل تخطی ناپذیر مدنظر قرار داده و بدان عمل کنند.

کلیه مسئولیت های قانونی ناشی از فعالیت های تبلیغاتی توسط ستادهای انتخاباتی و طرفداران آن ها بر عهده شخص کاندیداها بوده و داوطلبان پاسخگوی آن خواهند بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.
آخرین اخبار