کد خبر: ۹۸۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران در اطلاعیه ای ضوابط تبلیغات کاندیداها در این دوره را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در اطلاعیه مذکور آمده است:«پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها در تاریخ جمعه 4 مردادماه در مساجد و محلات تهران برگزار می شود و کاندیداها فرصت دارند از تاریخ 1398/04/29 لغایت 1398/05/02 با رعایت ملاحظات قانونی تبلیغات لازم برای معرفی برنامه های خود را پیگیری کنند.

براین اساس، هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران به منظور رعایت حقوق شهروندی و لحاظ مصالح شهر و مردم، مجموعه دستورالعمل هایی را در خصوص نحوه تبلیغات کاندیداهای محترم تدوین کرده است. بدیهی است رعایت دستورالعمل های مذکور از سوی تمامی داوطلبان الزامی است.
 
ماده یک: فعالیت های مجاز تبلیغاتی نامزدها
1- کاندیداهای محترم می توانند پس از اعلام رسمی اسامی و با رعایت کلیه قوانین و مقررات و مفاد این دستورالعمل در مهلت تعیین شده توسط هیات اجرایی انتخابات، نسبت به انجام فعالیت های تبلیغاتی اقدام کنند.

2- تبلیغات کاندیداها در فضای مجازی ضمن رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوط بلامانع است.
3- داوطلبان می توانند برای عضویت در شورایاری محله ائتلاف تشکیل دهند.

4- کاندیداها می توانند با رعایت مندرجات این دستورالعمل از طریق نصب پوستر،پلاکارد، تراکت، جزوه و بروشور اطلاعات نسبت به معرفی و تبلیغ خود اقدام کنند. ابعاد پوسترهای تبلیغاتی نباید بیش از70 × 100 سانتی متر باشد.

5- کاندیداها در صورت تمایل به تشکیل ستاد انتخاباتی در سطح محله مکلف اند همزمان با آغاز به کار ستاد تبلیغاتی نشانی و محل ستاد و مشخصات کامل مسئول ستاد را به صورت کتبی و به امضای خود (کاندیدا) به هیات اجرائی منطقه اعلام کنند.

6- درج مدارک تحصیلی و سوابق خدمتی و اجرایی توسط کاندیداها مشروط به وجود مستندات قابل ارایه به هیات های اجرایی و نظارت در پوستر، پلاکارد وتراکت های تبلیغاتی بلامانع است.

7- استفاده از عکس کاندیداها در تراکت و بروشورهای تبلیغاتی با رعایت ضوابط و مقررات مندرج در این دستورالعمل بلامانع است.

8- برگزاری برنامه سخنرانی و پرسش و پاسخ از طرف کاندیداهای انتخاباتی و طرفداران آن ها در مکان های محصور و مجاز بدون ایجاد هرگونه مزاحمت برای شهروندان محترم و سایر کاندیداها و با رعایت کلیه قوانین و مقررات و موافقت هیات اجرایی منطقه بلامانع است.

تبصره: کاندیداهای انتخاباتی مکلف اند 24 ساعت قبل از برنامه ریزی برای برگزاری مراسم پرسش و پاسخ یا سخنرانی نشانی دقیق محل و ساعت آن را کتباً به هیات اجرایی منطقه اعلام کنند.
 
9- استفاده از نظرات شخصیت ها (بدون ذکر عنوان و سمت اداری و رسمی آن ها)، مجامع، احزاب و گروه های مجاز در تایید کاندیداهای انتخاباتی با ارایه و انتشار مستندات و اجازه کتبی از طرف آنان (شخصیت ها) در تبلیغ کاندیداها بلامانع است.

10- کاندیداها می توانند با انعقاد قرارداد و پرداخت وجه آن از خدمات شرکت پست به منظور ارسال بسته های تبلیغاتی خود استفاده کنند.

11- تبلیغ کاندیداها در جراید و روزنامه ها با رعایت ضوابط و مقررات مربوط به تبلیغات مجاز است.
 
ماده 2 : ممنوعیت های تبلیغاتی نامزدها:
1- انجام هرگونه تبلیغات در خارج از مهلت تعیین شده.
2- هرگونه تبلیغ زودتر از موعد مقرر و 24 ساعت قبل از شروع انتخابات و روز رای گیری.
3- هرگونه دسترسی غیرمجاز یا تغییر در محتوای تبلیغاتی سایر کاندیداها.
4- نصب پوستر، پلاکارد و ... روی شیشه اماکن صنفی خصوصی ساختمان ها و بدنه خودروهای شخصی بدون کسب اجازه رسمی و کتبی از مالکان آن ها.
5- نصب هرگونه تبلیغ بر روی تاسیسات شهری شامل ساختمان های اداری، باجه تلفن عمومی، پل های مخصوص تردد عابر پیاده، خودروهای دولتی و نهادهای عمومی و اتومبیل، پست برق، صندوق پستی و دیوار اماکن عمومی.
6- استفاده از بلندگو و راه اندازی کاروان های شادی در معابر عمومی جهت تبلیغ کاندیداها.
7- پاره، مخدوش یا معدوم کردن عکس و آثار تبلیغاتی سایر کاندیداها.
8- هرگونه استفاده از نام و عناوین و تصاویر شخصیت های حقیقی و حقوقی بدون اخذ رضایت کتبی آنان.
9- درج و اظهار هرگونه مطلب خلاف واقع در اوراق تبلیغاتی.
10- اظهار یا درج هرگونه مطلب تبلیغاتی که امکان ارایه مستندات آن به هیات های اجرایی و نظارتی منطقه وجود نداشته باشد.
11 – تبلیغ علیه کاندیداها و هتک حرمت و حیثیت آن ها به هرطریق که باشد.
12- درج یا اظهار نظر مطالب خلاف واقع.
13- دادن وعده های غیرواقعی و غیر مرتبط با وظایف و اختیارات انجمن شورایاری محله.
14- عدم رعایت صداقت و راستگویی در تبلیغات، سخنرانی ها و جلسات پرسش و پاسخ.
15- استفاده از دفاتر شورایاری و کلیه اماکن متعلق به شهرداری و موسسات تابع و سراهای محلات برای تبلیغ.
16- دیوارنویسی، راه اندازی کاروان های تبلیغاتی و استفاده از بلندگوهای سیار خارج از محیط سخنرانی یا ستاد تبلیغاتی.
17- استفاده از وسایل و امکانات وزارتخانه ها و ادارات، شرکت های دولتی و موسسات وابسته به دولت و شهرداری ها و شرکت ها و سازمان های وابسته به آن ها و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی (به هر میزان) استفاده می کنند.
18- فعالیت تبلیغاتی مجریان و ناظران انتخابات برای کاندیداهای انتخاباتی.
19- الصاق هرگونه آثار تبلیغاتی کاندیداها روی علائم راهنمایی و رانندگی، تابلوی بیمارستان ها، تابلوی مدارس و سایر موسسات آموزشی و تابلوهای منصوبه در معابر عمومی.
20- نصب هرگونه عکس و آثار تبلیغاتی کاندیداهای انتخاباتی در محل شعبه ثبت نام و اخذ رای در زمان رای گیری.»
 
گفتنی است؛ کلیه کاندیداهای محترم پنجمین دوره انتخابات انجمن های شورایاری مکلف اند ضمن رعایت اصل صداقت و راستگویی و پرهیز از تخریب سایر کاندیداهای محترم در کلیه فعالیت های تبلیغاتی خود، از انجام هرگونه اقدام مغایر با موارد مندرج در این دستورالعمل پرهیز کرده و احترام به قوانین و مقررات عمومی و حقوق شهروندان محترم را به عنوان یک اصل تخطی ناپذیر مدنظر قرار داده و بدان عمل کنند.

کلیه مسئولیت های قانونی ناشی از فعالیت های تبلیغاتی توسط ستادهای انتخاباتی و طرفداران آن ها بر عهده شخص کاندیداها بوده و داوطلبان پاسخگوی آن خواهند بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.