کد خبر: ۹۸۴۳۶
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت در مدینه منوره گفت: از زمان حضور زائران در مدینه منوره تاکنون ۴ هزار و ۴۹۹ نفر به درمانگاه‌ها و مراکز درمانی هلال احمر فعال در این شهر مراجعه کرده‌اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، دکتر حجت‌الله روستا با بیان اینکه  از زمان حضور زائران در مدینه منوره تاکنون 4 هزار و 499  نفر به درمانگاه ها و مراکز درمانی هلال احمر فعال در این شهر مراجعه کرده‌اند، اظهار کرد: سه درمانگاه که یکی از آنها به عنوان مجموعه درمانی اصلی به صورت مجهز و شبانه روزی دایر است و دو درمانگاه و یک مطب نیز در کنار آن وظیفه خدمات دهی به زائران مدینه النبی (ص) را عهده دار هستند.

وی کادر پزشکی فعال در این مراکز در مدینه منوره را 54 نفرشامل پزشک عمومی‌، متخصصان طب اورژانس، زنان، قلب، اعصاب و روان ، تکنسین دارویی و پزشک اعزام (عرب زبان)، جهت هماهنگی اعزام بیماران به بیمارستان های سعودی و نیز پرستار ذکر و عنوان کرد‌: در درمانگاهها سرم تراپی و تزریقات نیز برای زائران انجام می‌شود.

روستا با بیان اینکه زائران ایرانی که تا‌کنون به این مراکز درمانی مراجعه کردند مشکل و بیماری جدی نداشته‌اند وبا یک سری اقدامات درمانی مشکل آنها حل شده و هم‌اکنون همه زائران در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند.

وی توضیح داد‌: از یک هزار و 499 زائر مراجعه‌کننده به مراکز درمانی مدینه‌، یک هزار و 31  نفر به درمانگاه تخصصی و بقیه به درمانگاه عمومی مراجعه کردند و اغلب مراجعات هم به دلیل دردهای عضلانی ،آلرژی، سرماخوردگی، تشدید بیماری قلبی و مانند آن بوده است.

رئیس ستاد مرکز پزشکی حج وزیارت درمدینه تصریح کرد‌: همچنین 4 دستگاه آمبولانس هم برای اعزام بیماران تدارک دیده شده است.

به گفته دکتر روستا در صورتی که بیماری نیاز به مراقبت های بیمارستانی داشته باشد، با هماهنگی با وزارت بهداشت عربستان، جهت رسیدگی و درمان به بیمارستان های مدینه انتقال می یابد که تاکنون 35 بیمار خدمات پاراکلینیکی را از بیمارستان های کشور میزبان دریافت کردند.

وی ادامه داد: یک زائر ایرانی که بدلیل مشکلات گوارشی در بیمارستان سعودی بستری شده بود امروزمرخص شد ومشکل و بیماری حادی گزارش نشده است.

دکتر روستا با ابراز رضایت همکاری بیمارستان‌های کشور میزبان با مراکز درمانی در پذیرش بیماران ایرانی افزود: خدمات پزشکی به زائران تا آخرین روز حضور آنها در مدینه ادامه خواهد یافت و امید است تمامی آنان در صحت و سلامت کامل مراسم حج تمتع را به جای آورند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.
آخرین اخبار