کد خبر: ۹۸۴۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی خبر داد
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی در قالب کمک بلاعوض جهت ساخت خانه‌های سیل زدگان خراسان جنوبی ابلاغ شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی اصغر آسمانی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون ۱۴۱ خانوار سیل زده خراسان‌جنوبی برای تشکیل پرونده به بنیاد مسکن مراجعه کردند که از این تعداد ۱۱۴ خانوار برای انعقاد قرارداد به بانک معرفی و عقد قرارداد داشته اند.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی بیان کرد: مهلت تشکیل پرونده تا پایان خرداد ماه بوده است ولی از آنجایی که می‌خواهیم هیچ خانواده‌ای محروم از تسهیلات نگردد هنوز هم کار آنان را پیگیری می‌کنیم.

آسمانی‌مقدم با اشاره به اینکه از ۱۱۴ خانوار تاکنون ۷۴ خانوار وارد مرحله اجرایی ساخت شده و جانمایی و پیاده کردن نقشه داشته‌اند، ادامه داد: ۶۲ خانوار نیز پی‌کنی ساختمان را داشته، ۲۳ خانوار قالب‌بندی برای فونداسیون و ۲۲ تا بتن‌ریزی و پنج خانوار هم اسکلت و دیوار و چینی داشته‌اند و سایر خانوارها هم کار ساخت را در مراحل مختلف پیگیری می‌کنند.

وی تبیین اینکه خانوارهای سیل زده تا فصل زمستان خانه خود را تکمیل خواهند کرد، گفت: با توجه به اینکه دولت به موقع تسهیلات و اعتبارات ویژه مسکن سیل‌زدگان را اختصاص داد، در صورت همیاری هم استانی‌ها این خانه‌ها سریع ساخته می‌شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اگر خانواده سیل زده‌ای خود توان ساخت مسکن را ندارد می‌تواند به بنیاد مسکن مراجعه و ما برای او پیمانکار محلی معرفی می‌کنیم.

آسمانی مقدم ادامه داد: پنجاه روز است که از سوی دولت اعتبار تسهیلات و کمک بلاعوض برای سیل زدگان خراسان‌جنوبی ابلاغ شده و از این منظر نگرانی وجود ندارد.

وی اظهار کرد: به ازای ساخت هر خانه هم‌استانی سیل زده مبلغ ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله و مبلغ ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی بیان کرد: در مجموع حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون اعتبار برای کمک بلاعوض به خانواده‌های سیل زده که قصد ساخت خانه دارند، ابلاغ شده است.

آسمانی مقدم ادامه داد: البته یک سری خانه‌ها در خراسان‌جنوبی داریم که با تعمیر امکان زندگی کردن هم استانی‌ها در آن وجود دارد که برای این قبیل خانه‌ها به ازای هر واحد ۱۵ میلیون تسهیلات چهار درصد باز پرداخت هفت ساله و به ازای هر واحد پنج میلیون بلاعوض داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای تعمیر، ۸۵ خانوار تاکنون به بانک معرفی شدند، یادآور شد: این خانوارها مرحله اول تسهیلات را دریافت کردند و تا دو هفته آینده کار خانه‌های تعمیری به اتمام می‌رسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

زنان نظامی در آناتولی مرکزی ترکیه زیر نظر مربیان مجرب آموزش می بینند.
برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

در مسابقه عکاسی آب و هوا ۲۰۱۹ که در انگلستان برگزار شد، دو عکاس از ایران موفق شدند به بخش نهایی راه پیدا کنند. عکس علی باقری مقام دوم را در بخشِ عکاسان زیر ۱۷‌سال کسب کرد و عکس محمد مهیمنی که سیل آق قلا را به تصویر کشیده بود به فهرست چند تصویر برگزیده در بخش پایانی مسابقه راه پیدا کرد.