کد خبر: ۹۸۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مدیرکل هواشناسی استان البرز مطرح کرد
مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: سیستم ناوبری فرودگاه پیام با افتتاح سامانه هوانوردی - هواشناسی ارتقای می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، منصور رحمانیان در جریان افتتاح سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام که به صورت ویدئو کنفرانس توسط وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید، اظهار کرد: یکی از پارامترهای مهم در خصوص نشست و برخاست پروازهای شرکت های هواپیمایی موضوع پارامترهای جوی در مبدا و مقصد پرواز است.

وی ادامه داد: سازمان هواشناسی کشور بر اساس اسناد بالادستی موظف است که در فرودگاه های کشور سیستم هوانوردی هواشناسی را دایر کند که این سیستم سال قبل برای فرودگاه بین المللی پیام خریداری و امسال افتتاح شد تا در راستای آن امنیت و سلامت پروازها تامین شود.

مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: با افتتاح این پروژه طبقه بندی فرودگاه از نظر هواشناسی به CAT-۱ خواهد رسید و سیستم ناوبری آن نیز ارتقاء می یابد.

رحمانیان با تاکید بر اینکه در مجموع اعتبار ۵ میلیارد تومانی برای این طرح هزینه شده است، افزود: سه میلیارد تومان مربوط به تجهیزات و دو میلیارد تومان برای تامین زیرساخت ها بوده است.

وی بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه منعقده در این خصوص قرار شد که در این طرح ساخت ایستگاه هواشناسی توسط فرودگاه پیام انجام شود و تامین و فراهم آوری تجهیزات توسط سازمان هواشناسی کشور باشد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز توضیح داد: شرکتی دانش بنیان سیستم هوانوردی هواشناسی را ساخته است که تست آن امروز به صورت رسمی انجام می شود در صورتی که آزمایش ها جواب دهد تولید این تجهیزات را دنبال می کنیم.

رحمانیان عنوان کرد: فرودگاه بین المللی پیام نیاز به راه اندازی چنین سیستم و سامانه هوانوردی هواشناسی مجهزی داشت که با پیگیری استاندار البرز به سرانجام رسید.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، هواشناسی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

آموزش نظامی زنان در ترکیه/ تصاویر

زنان نظامی در آناتولی مرکزی ترکیه زیر نظر مربیان مجرب آموزش می بینند.
برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

برندگان مسابقه عکاسی آب‌و‌هوا ۲۰۱۹ / تصاویر

در مسابقه عکاسی آب و هوا ۲۰۱۹ که در انگلستان برگزار شد، دو عکاس از ایران موفق شدند به بخش نهایی راه پیدا کنند. عکس علی باقری مقام دوم را در بخشِ عکاسان زیر ۱۷‌سال کسب کرد و عکس محمد مهیمنی که سیل آق قلا را به تصویر کشیده بود به فهرست چند تصویر برگزیده در بخش پایانی مسابقه راه پیدا کرد.