کد خبر: ۹۸۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مدیرکل هواشناسی استان البرز مطرح کرد
مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: سیستم ناوبری فرودگاه پیام با افتتاح سامانه هوانوردی - هواشناسی ارتقای می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، منصور رحمانیان در جریان افتتاح سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه پیام که به صورت ویدئو کنفرانس توسط وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید، اظهار کرد: یکی از پارامترهای مهم در خصوص نشست و برخاست پروازهای شرکت های هواپیمایی موضوع پارامترهای جوی در مبدا و مقصد پرواز است.

وی ادامه داد: سازمان هواشناسی کشور بر اساس اسناد بالادستی موظف است که در فرودگاه های کشور سیستم هوانوردی هواشناسی را دایر کند که این سیستم سال قبل برای فرودگاه بین المللی پیام خریداری و امسال افتتاح شد تا در راستای آن امنیت و سلامت پروازها تامین شود.

مدیرکل هواشناسی استان البرز گفت: با افتتاح این پروژه طبقه بندی فرودگاه از نظر هواشناسی به CAT-۱ خواهد رسید و سیستم ناوبری آن نیز ارتقاء می یابد.

رحمانیان با تاکید بر اینکه در مجموع اعتبار ۵ میلیارد تومانی برای این طرح هزینه شده است، افزود: سه میلیارد تومان مربوط به تجهیزات و دو میلیارد تومان برای تامین زیرساخت ها بوده است.

وی بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه منعقده در این خصوص قرار شد که در این طرح ساخت ایستگاه هواشناسی توسط فرودگاه پیام انجام شود و تامین و فراهم آوری تجهیزات توسط سازمان هواشناسی کشور باشد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز توضیح داد: شرکتی دانش بنیان سیستم هوانوردی هواشناسی را ساخته است که تست آن امروز به صورت رسمی انجام می شود در صورتی که آزمایش ها جواب دهد تولید این تجهیزات را دنبال می کنیم.

رحمانیان عنوان کرد: فرودگاه بین المللی پیام نیاز به راه اندازی چنین سیستم و سامانه هوانوردی هواشناسی مجهزی داشت که با پیگیری استاندار البرز به سرانجام رسید.
برچسب ها: شهرفردا ، البرز ، هواشناسی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.
آخرین اخبار