کد خبر: ۹۸۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
در نشست نخبگان و فعالان گردشگری کشور مطرح شد
نشست نخبگان و فعالان گردشگری کشور به میزبانی منطقه ثامن و به همت معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در خانه داروغه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نرگس شالچیان معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در این نشست گفت: کلانشهر مشهد در کنار بارگاه منور علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، ظرفیت‌های عظیم و متعددی دارد که یکی از آنها در حوزه گردشگری است. 
وی خطاب به فعالان گردشگری تصریح کرد: شما به عنوان پیشتازان این عرصه می‌توانید ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری مشهد را به دیگران معرفی کنید.
شالچیان با بیان اینکه بیش از ۴۰ خانه تاریخی در شهر مشهد وجود دارد، افزود: این شهر دارای اماکن تاریخی و گردشگری است و از سوی دیگر قطب گردشگری سلامت کشور به شمار می‌رود.

خانه‌های تاریخی نقطه قوتی برای گردشگری شهر مشهد 

سمانه محمودی، دبیر کمیسیون گردشگری خانه صنعت، معدن خراسان رضوی نیز گفت: با توجه به ظرفیت‌های فوق‌العاده گردشگری اطراف مشهد که عمدتا شهروندان و حتی راهنمایان گردشگری از وجود آن مطلع نیستند، به همین دلیل جشنواره گردشگری احمدآباد را با هدف شناسایی ظرفیت‌های این منطقه برگزار شد.
وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی، گردشگری و صنعتی اطراف شهر می‌توان اتفاقی را رقم زد که شهروندان و زائران به جای اینکه فقط از مناطق طرقبه و شاندیز استفاده کنند به این امکان سر بزنند و از امکانات تفریحی موجود در مناطق دیگر بهره‌ ببرند. این مناطق اغلب روستاهای هدف گردشگری است که ظرفیت‌های مختلف مانند گردشگری غذا، خرید، تاریخی و غیره دارد.
وی تصریح کرد: خانه‌های تاریخی مشهد و به ویژه خانه تاریخی داروغه یک ظرفیت بسیار بزرگ است که حتی اکثر راهنمایان گردشگری نیز آن را نمی‌شناسند اما یک نقطه قوت برای شهرمان به شمار می‌آید.
محمودی بیان کرد: در این راستا برای اولین بار برنامه بازدید یک روزه از ظرفیت متنوع مشهد و برگزاری جشنواره احمدآباد با حمایت مجموعه شهرداری برای نخبگان و فعالان گردشگری کشور برگزار کردیم.

اهمیت نقش شهرداری‌ها در بحث گردشگری

عضو کمیسیون گردشگری اتاق ایران نیز در ادامه گفت: شهرداری‌ نقش بسیار مهمی در حوزه گردشگری هر شهری دارد از جهتی به دلیل توانایی پرداخت هزینه‌های حفظ و نگهداری به مراتب قدرت بیشتری از سایر ارگان‌ها داشته و می‌تواند عملکرد اثرگذارتری در این زمینه برجای بگذارد.
محمد محسن طالبیان افزود: با توجه به ظرفیت‌های شهرداری مشهد، اگر جاذبه‌های گردشگری تحت نظارت آن قرار بگیرد نتیجه مطلوبی حاصل می‌شود. مشهد را نمی‌توان با دیگر استان‌های ایران مقایسه کرد هر ایرانی به طور میانگین سالانه یک‌بار به مشهد سفر می‌کند که می‌توان از این ظرفیت نیز به نحو احسن استفاده کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در تهران/ تصاویر

ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در تهران/ تصاویر

ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، از ساعت ۸:۰۰ صبح یکشنبه ۱۰ آذر۱۳۹۸ در محل وزارت کشور آغاز شد.
مراسم تعویض پرچم گنبد حرم حضرت عبدالعظیم(ع)/ تصاویر

مراسم تعویض پرچم گنبد حرم حضرت عبدالعظیم(ع)/ تصاویر

همزمان با شب میلاد مبارک حضرت عبدالعظیم حسنی( علیه السلام) آئین تعویض پرچم گنبد نورانی حرم آن حضرت برگزار شد.