کد خبر: ۹۸۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد:
رئیس سازمان بهزیستی کشور، اجرای قانون جامع حمایت از معلولان را مستلزم تامین ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، وحید قبادی دانا در حاشیه اجرای طرح‌های بهزیستی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ابلاغ قانون حمایت از معلولان، اجرای آن را تمام هم و غم بیان کرد و گفت: بودجه درنظر گرفته شده برای این قانون در سال ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود اما در مجلس هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان معادل کمتر از ۱۰ درصد آن مصوب شد.

وی با اظهار اینکه اجرای قانون جامع حمایت از معلولان آغاز شده است به مبحث جذب سه درصدی معلولان اشاره کرد و گفت: هزار و ۲۰۰ نفر از افراد تحت پوشش در آزمون استخدامی شرکت کردند و۱۲۰ نفر پذیرفته شدند و برای اولین بار سه درصد جذب در دستگاه‌های دولتی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه اجرای ماده ۲۸ قانون جامع حمایت از معلولان نیازمند هشت هزار میلیارد تومان تأمین اعتبار است گفت: این درحالی که در قانون ۲۹۱ ان میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است و براساس آن دهک‌های پایین جامعه شناسایی شدند تا بتوانیم کمک هزینه‌ای را برای آنان درنظر گیریم.

قبادی دانا درباره حمایت از زنان سرپرست خانوار و توانمندسازی آنان گفت: با همکاری معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری طرح تأمین مایحتاج و مالی خرد در دست اجرا است و سازمان کمک بلاعوض برای شروع کار زنان سرپرست خانوار درنظر گرفته است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در تهران/ تصاویر

ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در تهران/ تصاویر

ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، از ساعت ۸:۰۰ صبح یکشنبه ۱۰ آذر۱۳۹۸ در محل وزارت کشور آغاز شد.
مراسم تعویض پرچم گنبد حرم حضرت عبدالعظیم(ع)/ تصاویر

مراسم تعویض پرچم گنبد حرم حضرت عبدالعظیم(ع)/ تصاویر

همزمان با شب میلاد مبارک حضرت عبدالعظیم حسنی( علیه السلام) آئین تعویض پرچم گنبد نورانی حرم آن حضرت برگزار شد.