کد خبر: ۹۸۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد دولت در زمینه مدیریت بازار مسکن عملکرد قابل قبولی نیست و نمره قبولی نمی‌گیرد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدرضا رضایی کوچ، درباره برنامه دولت برای کنترل قیمت مسکن، گفت: پس از جلسه غیرعلنی بررسی بحران مسکن و وعده‌هایی که دولت در آن جلسه داد تا امروز هیچ اقدامی برای حل مشکل مسکن انجام نداده است.

وی افزود: دولت اقدام جدی برای مدیریت بازار مسکن انجام نداده است و تلاطم در بازار مسکن ادامه دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در راستای بررسی عملکرد دولت در زمینه مدیریت بازار مسکن هفته آینده جلسه‌ای با حضور رؤسای بانک مرکزی، بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی تشکیل دادیم تا اقدامات دولت طی دو ماه گذشته برای مدیریت بازار مسکن را مورد بررسی قرار دهیم.

رضایی کوچی با بیان اینکه باید مشخص شود آیا دولت راهکاری برای مهار قیمت مسکن و اجاره بها دارد یا خیر، تاکید کرد: دولت باید قیمت پایه مشخص کرده و بر نرخ مسکن نظارت کند.

وی با اشاره به اینکه دولت باید مدل نظارتش بر قیمت مسکن و اجاره بها را اعلام کند، اظهار داشت: شنیدیم دولت می‌گوید وظیفه‌ای در این زمینه ندارد، طبق قانون اساسی دولت برای تأمین مسکن مردم وظیفه دارد، برنامه ششم تکالیفی را در زمینه تأمین مسکن برای مردم تعیین کرده به همین جهت باید سیاست گذاری درستی در این زمینه وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: عملکرد دولت در زمینه مدیریت بازار مسکن عملکرد قابل قبولی نیست و نمره قبولی نمی‌گیرد.
منبع: مهر
برچسب ها: مسکن ، گرانی ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.
آخرین اخبار