کد خبر: ۹۸۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
امشب آخرین فرصت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد است از سوی دیگر برخی داوطلبان نسبت به کاهش ظرفیت برخی رشته‌ها از جمله مهندسی پلیمر معترض هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،طبق اعلام سازمان سنجش امشب "یکشنبه 23 تیر" آخرین فرصت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد است؛ نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 98 دوشنبه 17 تیر ماه به‌صورت کارنامه در سایت سازمان سنجش منتشر شد و تعداد 456 هزار و 864 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.
 
از این تعداد، 432 هزار و 767 نفر در یک کدرشته و تعداد 24 هزار و 97 نفر در دو کدرشته مجاز به انتخاب رشته شدند و  ظرفیت پذیرش بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی تعداد 160 هزار و 817 نفر است.
 
با این حال برخی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در تماس با خبرگزاری تسنیم نسبت به کاهش ظرفیت پذیرش برخی رشته‌ها در دوره‌های روزانه معترض بودند.
 
یکی از این داوطلبان که متقاضی انتخاب رشته برای مهندسی پلیمر پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران است در تماس با خبرگزاری تسنیم از کاهش ظرفیت پذیرش این پژوهشگاه خبر داد و گفت: این موضوع موجب اعتراض تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان این رشته شده است و این پژوهشگاه برای امسال فقط 10 نفر را جذب می‌کند در حالیکه طبق گفته‌های مسئولان آن، تعداد دانشجویان مورد نیازشان بیشتر از این تعداد است و تقاضای خود را هم به وزارت علوم اعلام کرده‌اند اما با آن موافقت نشده است.
 
او همچنین از کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه تربیت مدرس و تهران در رشته پلیمر خبر می‌دهد و معتقد است که اگر قرار بود ظرفیت پذیرش کاهش یابد باید از قبل به داوطلبان اطلاع می‌دادند و این در حالی است که پژوهشگاه پلیمر سال گذشته بدون احتساب سهمیه‌ها، 35 نفر جذب داوطلب داشت همچنین دانشگاه  مالک اشتر سال گذشته 20 نفر پذیرش داشت که امسال به 12 نفر رسیده است.
 
طبق گفته‌های این داوطلب، حتی برخی‌ها برای اعتراض به وزارت علوم رفتند و هم‌اکنون نسبت به این معترض هستند که برنامه‌ریزی آنها با هدف پذیرش در پژوهشگاه مهندسی پلیمر بود اما به ناگاه با کاهش قابل توجه ظرفیت پذیرش دانشجو در این پژوهشگاه مواجه شدند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید