کد خبر: ۹۸۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
معاون اداره کل منابع طبیعی استان سمنان:
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان سمنان، گفت: تا پایان سال ۹۷ طرح کاداستر اراضی طبیعی و مراتع استان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد علی سفیدیان در نشستی با موضوع تشریح عملکرد منابع طبیعی در حوزه کاداستر اراضی (طرح سند تک برگی) در منابع طبیعی استان سمنان، ضمن اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی اجرای طرح تا پایان سال ۹۷، تاکید کرد: طرح کاداستر تا ابتدای سال جاری در سطح ۷۲ هزار هکتار از اراضی ملی استان در ۱۰ حوزه آب ریز صورت گرفته است.

وی ضمن بیان اینکه طرح کاداستر با انعقاد قرارداد با مشاوران و پیمانکاران دارای صلاحیت صورت گرفته است، افزود: چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای اجرای طرح کاداستر از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در استان سمنان اختصاص یافت.

ادامه کاداستر در سال ۹۸

معاون منابع طبیعی استان سمنان گفت: هدف از اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی و همچنین تشخیص اراضی ملی با حدود و ثغور معین و مشخص است که خوشبختانه با توجه به اجرای طرح‌های آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی طرح کاداستر نیز همزمان در سطح کشور به اجرا درآمده است.

سفیدیان ضمن بیان اینکه نخستین گام برای مبارزه با زمین‌خواری، اجرای کاداستر است، افزود: تهیه نقشه‌های دقیق و اجرای کاداستر و أخذ اسناد تک برگی به نام دولت امکان سودجویی از اراضی ملی را به حداقل می‌رساند.

وی اظهار داشت: در خصوص ادامه روند کاداستر اراضی ملی و دولتی در سال ۹۸ نیز ۲۰ میلیارد ریال برای ۳۰۰ هزار هکتار اراضی ملی تصویب و ابلاغ شده که به محض تخصیص اعتبار عملیات اجرایی آن شروع و تا پایان سالجاری به اتمام خواهد رسید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید