کد خبر: ۹۸۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان زنجان:
رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان گفت: انتظار ما از گروه‌های طبیعت‌گردی و کوهنوردی این است که بدون مجوز و دیدن آموزش‌های لازم، اقدام به این کار نکنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرشته وطن‌دوست در جمع خبرنگاران در محل هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان با بیان اینکه وجود گروه‌های طبیعت‌گردی و کوهنوردی فاقد مجوز به یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های این هیئت تبدیل شده است، افزود: متاسفانه اقدام به طبیعت‌گردی و کوهنوردی بدون داشتن مجوز به معنای انجام این کار بدون برخورداری از آموزش‌ها لازم است که در این راستا فقط ۵ گروه اقدام به اخذ مجوز در استان کرده و ۲ گروه نیز در حال اقدام است و ۳۰ گروه نیز بدون مجوز فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه زنجان جزو استان‌هایی است که در رشته کوهنوردی از قدمت زیادی برخوردار است، تصریح کرد: با توجه به اینکه زنجان در منطقه کوهستانی واقع شده است، به همین خاطر مردم این استان به ورزش کوهنوردی و طبیعت‌گردی علاقه زیاد دارند که همین علاقه در قالب فعالیت‌های هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی باعث کسب رتبه اول در سطح کشور شده است.

وطن‌دوست با یادآوری اینکه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همواره جزو هیئت‌هایی است که در رتبه‌های بالای جدول ارزیابی فدراسیون این رشته قرار دارد، ادامه داد: برای اینکه بتوانیم اقدامت خود را در سال‌جاری نیز توسعه دهیم، سه اولویت را برای برنامه‌های امسال در نظر گرفته‌ایم و این سه اولویت را نقشه راه در راستای ارتقای جایگاه کوهنوردی زنجان قرار داده‌ایم.

وی، ایمنی در کوهستان را اولین اولویت امسال برشمرد و با تاکید بر اینکه این امر باید بیش از گذشته جدی گرفته شود، اظهار کرد: آموزش را نیز باید دومین اولویت برنامه‌های امسال در نظر گرفت؛ چرا که آموزش در هر عرصه‌ای حرف اول را می‌زند، لذا فارغ از دوره‌هایی که فدراسیون برگزار می‌کند، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی خواهیم کرد و اجرای طرح «هر کوهنورد یک امدادگر» نیز در همین راستا خواهد بود.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان خاطرنشان کرد: سومین اولویت این هیئت در سال‌جاری نیز حفاظت از کوهستان است. این بخش به این خاطر از اهمیت زیادی برخوردار است که اگر حفاظت از کوهستان جدی گرفته نشود، بی‌تردید کوهنوردی قادر به ادامه فعالیت‌ها خود نخواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید