کد خبر: ۹۸۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
با حضور رئیس جمهور؛
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی از افتتاح پنج پروژه آبرسانی به روستاهای این استان همزمان با سفر رییس جمهور خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رمضانعلی حسن زاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: پروژه های آبرسانی به روستاها با ۱۵۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه عملیاتی شده که ۲۳ هزار و ۱۵۳ نفر از آن بهره مند می شوند.

حسن زاده تصریح کرد: پروژه‌های قابل افتتاح آبرسانی مربوط به ۳۳ روستای شهرستان‌های شیروان، بجنورد، مانه و سملقان، فاروج و راز و جرگلان است.

وی افزود: در مجموع برای این پنج پروژه ۱۷ باب مخزن، یک هزار و ۸۷۰ متر مکعب مخزن ذخیره آب، ۴۰ باب حوضچه، ۶۵ هزار و ۵۱۵ کیلومتر خط انتقال لوله گذاری شده و پنج کیلومتر لوله گذاری شبکه انجام شده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی با اشاره به پروژه آبرسانی روستای حلوا چشمه در شهرستان شیروان گفت: آبرسانی به روستای حلوا چشمه از مجتمع زیدر سرانی انجام می شود که برای این پروژه مخزن ذخیره آب ۱۵۰ متر مکعبی اجرا شده است.

حسن زاده اضافه کرد: همچنین برای پروژه حلوا چشمه، ۸۰ مترمکعب حصار کشی، یک کیلومتر شبکه توزیع، پنج باب حوضچه شیر آلات و ۷.۲ کیلومتر خط انتقال با صرف ۱۰ میلیون ریال اعتبار انجام شده است.

وی همچنین به پروژه آبرسانی روستای پیربز در شهرستان بجنورد اشاره کرد و گفت: برای این پروژه ۲۰۰ متر مکعب مخزن ذخیره آب، چهار کیلومتر شبکه توزیع، ۶ کیلومتر خط انتقال، ۱۲ باب حوضچه و همچنین یک حلقه چاه حفر و ۱۰۰ متر برق رسانی، ۵۵ کیلومتر راه دسترسی با اعتبار ۱۲ هزار میلیون ریال اجرا شده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی با بیان اینکه آبرسانی به روستای گزکوه در شهرستان فاروج در سفر رئیس جمهور مورد بهره برداری قرار می گیرد، اظهار کرد: برای این پروژه، یک حلقه چاه ۸۲ متری حفر و تجهیز شده است.

حسن زاده بیان کرد: آبرسانی به پاسگاه های مرزی حصارچه و داشلی قلعه در شهرستان راز و جرگلان دیگر پروژه قابل افتتاح در سفر هیئت دولت به خراسان شمالی است که برای این پروژه ۱۴ کیلومتر خط انتقال، چهار باب مخزن پمپاژ به حجم ۶۰ مترمکعب، چهار باب حصار کشی به متراژ ۳۲۰ متر، چهار باب اتاقک کلر زنی، ۲۳ باب حوضچه شیرآلات و ۶ کیلومتر راه دسترسی ایجاد شده است.

وی کلنگ زنی پروژه تصفیه خانه آب روستای کهنه جلگه در شهرستان مانه و سملقان را از دیگر طرح ها اعلام کرد و افزود: این پروژه با ۳۸ کیلومتر خط انتقال، چهار باب پمپاژ و ۱۱ باب مخزن ذخیره آب عملیاتی می شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی بیان کرد: پروژه آبرسانی شهرستان مانه و سملقان شامل روستاهای محمد عوض، شاتوت، کوه قلعه، یموق، چاقان، کاریز کلاته الله قلی، کهنه جلگه، محمد بردی، ساخالی ایلمان، شبلی، شورسو و یارچلی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید