کد خبر: ۹۸۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
استاندار ایلام خبر داد
استاندار ایلام از تصویب ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی شهر ایلام خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، قاسم سلیمانی دشتکی در کارگروه ساماندهی مرز مهران، حضور مدیران حوزه اقتصاد کشور در استان ایلام را بی نظیر عنوان کرد و افزود: کنسرسیومی متشکل از ۴ بانک برای سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی در آزادراه تهران نجف و قطعه پل زال، دهلران – چیلات ایجاد شد و دولت نیز متعهد شد با کمک بخش خصوصی یک هزار میلیارد تومان مابقی اعتبار مورد نیاز این آزادراه را تأمین کند.

وی در نظر گرفته شدن ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای مسیر ارتباطی ایلام به مهران را از دیگر دستاوردهای این نشست عنوان کرد و ادامه داد: صندوق توسعه ملی، مجتمع‌های پتروشیمی مهران و دره شهر را حمایت می‌کند و در این خصوص پتروشیمی مهران با اختصاص تسهیلاتی به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار در اولویت قرار دارد.

استاندار ایلام گفت: در این جلسه ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام به تصویب رسید که به سرعت به این پروژه تزریق خواهد شد.

وی تصریح کرد: شرکت‌های ایدرو و ایمیدرو برای مشارکت در ایجاد کارخانجات روغن کشی کلزا در آبدانان، صنایع پایین دستی پتروشیمی و مطالعات در خصوص کارخانه بزرگ معدنی و صنایع وابسته از جمله تولید کاغذ از سنگ اعلام آمادگی کردند.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه این سفرها در مجموع حدود سه هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار به صورت مستقیم و اعتبارات بسیاری نیز در قالب طرح‌های اقتصادی برای استان به در پی خواهد داشت، تصریح کرد: این مصوبات در استان ایلام بی نظیر بوده است و می‌تواند نقطه عطفی در توسعه استان باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت ایجاد بازارچه چیلات و چنگوله پرداخت و تاکید کرد: ایجاد این بازارچه‌ها از مطالبات دو کشور ایران و عراق است که می‌تواند در برطرف کردن نیازهای دوطرف موثر باشد.
برچسب ها: شهرفردا ، ایلام ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح

نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح

امین الله همتی پیرامون نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح و آلودگی هوا گفت: علاوه بر خروج رایگان از محدوده قبل از ۸:۳۰ و ورود رایگان به محدوده بعد از ۱۷ در سال ۹۸ امتیاز مهم دیگری برای ساکنان محدوده‌های ترافیکی یعنی ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.