کد خبر: ۹۸۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
مدیرکل بهزیستی استان قزوین:
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: برای چابک سازی و روان سازی امور و خدمت رسانی بهتر بیش از ۹۵ درصد فعالیتها و تصدی گری بهزیستی استان قزوین برون سپاری و به بخش خصوصی واگذار شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا وارثی در مراسم آغاز به کار اولین اورژانس اجتماعی شبانه روزی در قزوین که در دفتر استاندار برگزار شد اظهار داشت: در بهزیستی قزوین موضوع انضباط کاری، مالی و اخلاقی را جدی گرفته‌ایم و تلاش می‌کنیم با همه محدودیت‌ها در خدمت رسانی به مددجویان تحت پوشش هیچ خللی رخ ندهد.

وی بیان کرد: با کمک مجموعه‌ای از همکاران دلسوز، متخصص و متعهد که روش‌های علمی و تخصصی کار با معلول و جامعه هدف بهزیستی را بخوبی می‌دانند خدمت رسانی به مددجویان را رسالت اصلی خود می‌دانیم و نمی‌گذاریم هیچ مراجعه کننده‌ای بدون دریافت خدمات از این سازمان خارج شود.

وارثی یادآورشد: کمبودهای مالی خود در عرصه خدمت رسانی را با مشارکت خیرین نیکوکار تأمین کرده‌ایم و با دلیل اعتماد سازی انجام شده توانسته‌ایم بیش از ۴۰ میلیارد تومان کمک خیرین را جمع آوری کنیم که افزایش ۲۰۰ درصدی این همراهی بی سابقه است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین افزود: رویکرد تعاملی ما در حل مشکلات و تنگناها باعث شده بسیاری از امور بدون رسانه‌ای شدن با همکاری و درک مشترک حل و فصل شود و خدمت رسانی مستمر ادامه یابد.

واگذاری ۹۵ درصد کارها به بخش خصوصی

وارثی اظهارداشت: برای چابک سازی اداره بهزیستی و تسریع در امور بیش از ۳۲۵ مرکز را فراخوان دادیم و توانستیم ۹۵ درصد فعالیت‌ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم که این کار به چابک سازی فعالیت‌ها کمک کرده است.

وی اضافه کرد: کسب رتبه چهارم کشوری در فعالیت‌های پیشگیری، رتبه دهم کشوری در امور توانبخشی و جلب مشارکت‌های مردمی بیانگر حرکت رو به رشد و تکاملی این اداره در سال‌های اخیر است و امیدواریم با حمایت استاندار محترم بتوانیم با توسعه فعالیت‌ها در خدمت رسانی موفق تر از قبل عمل کنیم.

وارثی گفت: اعتبارات بهزیستی استان از ۷ میلیارد تومان در ۹۵ به ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در سال گذشته افزایش یافت و امسال این اعتبارات مصوب به ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهارداشت: زیر ساخت‌ها در این اداره تقویت شده و شاخص‌های اختصاصی هم هر سال بهتر شده و امیدواریم امسال هم در جشنواره شهید رجایی بتوانیم رتبه‌های برتر خدمت رسانی را کسب کنیم.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در شهرستان‌ها گفت: سازمان بهزیستی قرار است ۶۰۰ نفر نیروی جدید جذب کند و ما هم امیدواریم چند نیرو برای شهرستان‌ها بویژه آوج جذب کنیم.

وارثی از استاندار قزوین خواست برای تأمین ۵ میلیارد تومان اعتبار از محل اسناد خزانه برای تکمیل ساختمان بهزیستی دستور لازم را صادر کند.

در این دیدار مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین هم گفت: برون س\اری در بهزیستی قزوین بسیار موفق بوده و زمینه تسریع در خدمت رسانی را فراهم کرده است.

وی بیان کرد: با تلاش دستگاه‌های خدمت رسان شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم و تداوم این خدمات با رویکرد توانمندسازی باید در بهزیستی و کمیته امداد مورد توجه جدی قرار گیرد.

بیدخام از موازی کاری دستگاه‌ها در صدور مجوز برای مهد کودک انتقاد کرد و گفت: متولی اصلی صدور مجوز برای مهدهای کودک فقط بهزیستی است و اگر ادارات دیگر هم بخواهند در این زمینه فعالیت کنند باید مجوز خود را از بهزیستی دریافت کنند تا تداخلی در کار صورت نگیرد.

در ادامه رئیس مرکز اورژانس اجتماعی، معاونان پیشگیری، توانبخشی، اجتماعی، مدیر حراست و رؤسای بهزیستی شهرستان‌ها هم گزارشی از فعالیت‌های حوزه خود ارائه کردند.


در ادامه زاهدی استاندار قزوین در تماس با شماره ۱۲۳ آغاز فعالیت اورژانس اجتماعی شبانه روزی قزوین را اعلام کرد.
برچسب ها: شهرفردا ، قزوین ، بهزیستی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید