کد خبر: ۹۸۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
با حضور استاندار قزوین:
در مراسمی با حضور استاندار قزوین، اولین اورژانس اجتماعی شبانه روزی در قزوین فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به مناسبته هفته بهزیستی مدیرکل و معاونان و مدیران شهرستانهای بهزیستی استان قزوین با حضور در دفتر زاهدی استاندار قزوین با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که مریم بیدخام مدیرکل اجتماعی استانداری و علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی هم حضور داشت پس از ارائه گزارش کوتاهی از فعالیت بخش های مختلف بهزیستی با تماس استاندار قزوین با خط شماره ۱۲۳ اولین اورژانس اجتماعی شبانه روزی در شهر قزوین فعالیت خود را آغاز کرد.

عبدالمحمد زاهدی در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت و هفته بهزیستی اظهارداشت: نوع فعالیت بهزیستی یک شغل معمولی نیست بلکه کاری توام با احساسات و عواطف انسانی است که از اهعمیت ویژه ای برخوردار است.

استاندار قزوین تصریح کرد: همه مراجعان شما افراد آسیب دیده هستند و شما با الام و درد و رنج مردم سروکار دارید و باید برای کاهش آن همت کنید.

زاهدی بیان کرد: تلاش شبانه روزی شما بسیار ارزشمند و ستودنی است و اینکه ۳۰ درصد جامعه را تحت پوشش دارید بیانگر اهمیت این حرفه است.

استاندار با اشاره به اهمیت پیشگیری در فعالیتهای بهزیستی یادآورشد: در حوزه پیشگیری همه باید همکاری کنند تا کارها به نتیجه برسد و اگر خانواده ها مشارکت جدی نداشته باشند موفقیتها کمتر می شود.

وی بیان کرد: چون خانواده ها به علایم بیماری توجه ندارند معمولاً هزینه های زیادی برای درمان پرداخت می کنند در حالی که با فرهنگ سازی باید به خانواده ها یاد بدهیم که در برابر کوچکترین نا هنجاری در رفتار فرزند خود حساس و نگران باشند و آن را پیگیری کنند تا به مشکلی بزرگ تبدیل نشود.

زاهدی افزود: هنوز جامعه مشاوره و مداخله ها را جدی نگرفته و با آن آشنا نیست به همین دلیل گاهی شما خودتات باید ارباب رجوع را شناسایی و سپس خدمت رسانی کنید که برای جبران این خلا می توانید از رسانه ها کمک بگیرید.

استاندار قزوین بیان کرد: در حوزه توانبخشی در کنار کاهش آسیب های جسمی و روحی باید به برخی مسایل مانند مهارت های زندگی و حرفه ای هم اهمیت دهید تا فرد احساس مفید بودن کند و زودتر بهبود یابد.

وی گفت: باید پیشگیری در اولویت برنامه ها باشد و در این میان رسالنه ها می توانند در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مشارکت بیشتری با بهزیستی داشته باشند.

در بهزیستی استان قزوین هشت مرکز اورژانس اجتماعی روزانه و یک مرکز شبانه روزی راه اندازی شده و در حزوه آسیب های اجتماعی به مراجعان و تماس گیرندگان خدمات مشاوره ای می دهد.
برچسب ها: شهرفردا ، قزوین ، اورژانس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح

نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح

امین الله همتی پیرامون نحوه محاسبه تسهیلات طرح ترافیک برای ساکنین محدوده طرح و آلودگی هوا گفت: علاوه بر خروج رایگان از محدوده قبل از ۸:۳۰ و ورود رایگان به محدوده بعد از ۱۷ در سال ۹۸ امتیاز مهم دیگری برای ساکنان محدوده‌های ترافیکی یعنی ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.