کد خبر: ۹۸۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴
مرکز خدمات اجتماعی منطقه21 با همکاری مرکز پرتوی ورودی غربی پایتخت، 90 درصد کودکان کار و خیابان را جمع آوری و ساماندهی کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین معینی کربکندی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با اشاره به اینکه کودکان کار و خیابان یکی از گروه‌هایی هستند که بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی و به ویژه اعتیاد قرار دارند؛ گفت: با فعالیت شبانه روزی و ارائه خدمات مددکاری، آموزشی و حمایتی از سوی مرکز پرتوی منطقه21 تا کنون موفق شدیم 90 درصد کودکان کار و خیابان را از سطح معابر این منطقه از جمله چهارراه صدف، بلوار لاله تقاطع گلها، بلوار یاس تقاطع گلها و ... جمع آوری و ساماندهی کنیم.

وی با بیان این نکته که هم اکنون این کودکان همانند سایر کودکان مشغول به تحصیل و رویاپردازی برای آینده شان هستند، افزود: در حال حاضر، در هیچ ساعتی از شبانه روز در محل های مذکور شاهد حضور کودکان شیشه پاک کن، فال فروش و ... نیستیم و در صورت مشاهده موارد جدید در سطح منطقه21 طی کمتر از 24ساعت این کودکان شناسایی و برایشان پرونده مددکاری تشکیل می شود.

معینی کربکندی در ادامه تاکید کرد: تغییر نگاه قانون گذاران و متصدیان امور به كودكان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست، استفاده از ظرفیت ها و مشاركت سازمان های خیریه و مردم نهاد، فراهم كردن سازوكار مناسب برای اشتغال پاره وقت و تمام وقت برای افراد واجد شرایط، آموزش و آگاه سازی خانواده ها برای آشنایی با مخاطرات موجود و مقابله با باندها و شبكه های حرفه ای متكدی گری از جمله راهكارهای پیشنهادی برای حل مشكل كودكان كار به شمار می رود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید