کد خبر: ۹۸۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
از سوی شهرداری منطقه 11 با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در شهر تهران ، برنامه های 2 وجهی دوچرخه سواری همراه با بازدید از مکان های تاریخی در محله های طهران قدیم اجرا می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،عبدالمطلب توجهی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۱۱  با اشاره به برنامه دوچرخه سواری خانوادگی که روز گذشته از میدان تاریخی حسن آباد تا عمارت تیمور تاش و بازدید از موزه جنگ برگزار شد؛ گفت: بدر راستای پیوستن به پویش سه شنبه های بدون خودرو و توجه به استفاده و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، برنامه های ویژه دوچرخه سواران در این منطقه برگزار می شود که برنامه امروز در ادامه طرح های پیشین با هدف و شعار" هوای پاک با دوچرخه" با حضور بیش از۱۰۰ نفر از خانواده های دوچرخه سوار در مسیر بافت تاریخی محله های مرکزی پایتخت برگزار شد.

 توجهی افزود: در نظر داریم با همکاری و مشارکت گروه های مردمی و فعال، برگزاری برنامه های 2 وجهی که به نوعی هم دوچرخه سواری و هم معرفی بافت تاریخی محلات مرکزی پایتخت در محدوده شهرداری منطقه۱۱ خواهد بود؛ افزایش دهیم تا به مرور زمان بتوانیم فرهنگ استفاده از دوچرخه و تلاش برای شهر سالم را بین شهروندان تقویت کنیم.

وی همچنین عنوان کرد: گروه سنی شرکت کنندگان در این برنامه۸ الی۶۰ ساله بوده است که همگی به همراه خانواده با سردادن شعار: هوای پاک با دوچرخه، مسیر میدان حسن اباد، خیابان امام خمینی، میدان پاستور و حر و در نهایت عمارت تاریخی تیمورتاش را رکاب زدند.

به گفته یکی از دوچرخه سواران که به همراه همسر و دو فرزند خود در این برنامه شرکت کرده بود: باید در چنین گردهمایی هایی مشارکت کنیم تا فرزندان ما بیاموزند برای داشتن اسمان ابی و هوای پاک باید دوچرخه استفاده کنند چرا که هم به عنوان ورزش برای نشاط و سلامت بدن و روح ما می توان از دوچرخه بهره برد و هم برای داشتن زندگی سالم و هوای تمیز.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد

عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید